aaalafkherstext

ورود
x
یا
x
ثبت‌نام
x

یا
در علف خرس  به دنبال چه هستیم؟

شکل‌گیری علف خرس بر پایه یک اصل ساده اما مهم و اساسی بوده است؛ اینکه موفقیت مالی یادگرفتنی و اکتسابی است و نباید برای رسیدن به آن مسیر سخت و پیچیده‌ای را تصور کنیم.

از نگاه علف خرس چیزی که به افراد برای رسیدن به موفقیت کمک می‌کند «آگاهی، دانش و مجموعهای از مهارتهای مالی است» چرا که تا رفتار درست با پول را یاد نگیریم و مهارت مدیریت کردن آن را نداشته باشیم رسیدن به استقلال مالی کاری سخت و دشوار است؛ از این رو علف خرس رسالت خود را در آموزش سواد مالی و فرهنگ سازی در این زمینه می‌داند و در تلاش است با ارتقای سطح دانش مالی افراد، نگرش صحیح مالی را ایجاد و مسیر رسیدن به رفاه مالی را برای همگان آسان کند.

اما سواد مالی چیست؟

تاکنون تعاریف متعددی از سواد مالی از سوی سازمان ها و نهادهای بین المللی ارائه شده است، برای مثال، یکی از موارد تعریف یونسکو از سواد، به سواد مالی اشاره داشته و همچنین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) بر اهمیت سواد مالی و نقش آن بر کسب رفاه مالی پرداخته است.

Image

سواد مالی مجموعهای از «دانش» و «مهارتها» برای «برنامهریزی و گرفتن تصمیمات مالی بهتر و موثرتر»، «مدیریت بهتر پول» و در نتیجه رسیدن به «موفقیت و رفاه مالی» است.
سوادمالی هدف نیست، یک «
فرآیند گام به گام» تا رسیدن به موفقیت مالی است.

Image
در علف خرس  به دنبال چه هستیم؟

چرا سواد مالی اهمیت دارد؟

مدیریت پول، مهارتی شخصی است. برای هر فردی که قصد دارد به استقلال و موفقیت مالی برسد لازم است که ابزار لازم برای آموزش به خود دراین زمینه را فراهم کند و سواد مالی خود را از طریق گذراندن یک دورهی اصول اولیهی مدیریت و خرجکردن هوشمندانهی پول ارتقا دهد.

ممکن است با خود فکر کنید که لازمهی رسیدن به مهارتهای مالی، شرکت در یک دورهی تخصصی احتمالاً در دانشگاه یا دبیرستان بوده که فرصت آن دیگر از دستتان رفته است؛ اما واقعاً اینطور نیست. همانطور که گفته شد، شما برای مدیریت پول خود ابتدا نیاز به درک یکسری اصول اولیه دارید و در کنار آن باید اراده و مسئولیتپذیری جهت رسیدن به چنین هدفی را کمکم بهدست آورید و این واقعیت را بپذیرید که در خیلی از موارد، میبایست برای رسیدن به خواستههای بلندمدت خود، از خواستههای مقطعی و آنی صرف نظر کنید.

صرف وقت برای گسترش دانش مالی به شما کمک میکند تا موقع پساندازکردن، سرمایهگذاری و هر تصمیم مالی دیگری بتوانید راحتتر و هوشمندانهتر تصمیم بگیرید. هر فردی میتواند ازطریق ارتقا دادن منابع و سرمایههایی که دارد ازجمله مهارت، پول، دانش و تثبیت عادتهای خوب، یک پناهگاه دائمی برای زندگی آسودهتر برای خود بسازد. پس سواد مالی به عنوان یکی از سرمایههای اصلی زندگیتان، به شما کمک خواهد کرد تا این پناهگاه محکم را بالای سرتان احساس کنید و زندگی توام با آرامش را سپری کنید.

سواد مالی به شما اجازه میدهد تا بدانید برای هریک از اقدامهای مالیتان چه قدمی باید بردارید.

آیا باید بودجهبندی کنید؟ هوشمندانه پس‌‌انداز کنید؟ سرمایهگذاری کنید؟ برای خریدهایتان برنامهریزی کنید؟

سواد مالی به شما کمک میکند تا تفاوت میان بدهی مطلوب و بدهی نامطلوب را بدانید و بهطور مستمر برنامههای مالی خود شامل پسانداز، هزینهها و مخارج و سرمایهگذاری را چک کنید. با کمک سواد مالی شما متوجه خواهید شد که چه چیزهایی را نمیدانید و در چه جاهایی باید از دیگران کمک بگیرید.

باسوادبودن درزمینه مالی بهمعنای برخورداری از این توانایی است که اجازه ندهید دغدغه پول داشتن یا نداشتن شما را از خوشحالی و رضایتمندی هنگام کارکردن تا زمان رسیدن به موعد بازنشستگی بازدارد.

Image

چه زمانی برای شروع آموزشهای مالی مناسب است؟

پاسخ این است که هر وقت شما عزم جدی برای دستیابی به چنین سطحی از آگاهی و مهارت داشته باشید، زمان مناسبی است و برای این کار، هیچوقت دیر نیست. باقیماندن در مسیر آموزش همواره مزایایی برای شما به ارمغان خواهد آورد؛ اما هرقدر زودتر تصمیم به این کار بگیرید، طبیعتاً از مزایای بیشتری برخوردار خواهید شد. رسیدن به این سطح از آموزش ممکن است برای همه آسان نباشد؛ اما با کمی تمرین و سختکوشی هر فردی میتواند مهارتهای مالی خود را تا حدی ارتقا دهد که بتواند یک عمر در آسایش و رضایتمندی مالی زندگی کند.

روش آموزشی ما در علف خرس

به دنبال تعریف ارائه شده از سوادمالی، ما علف خرس را محلی برای یاد دادن و یادگرفتن میدانیم. یادگیری نکات، روش ها، تکنیک و مهارتهایی که بتواند به شما در گرفتن تصمیمات مالی و زندگی بهتر کمک کند.

ما سعی کردهایم در راستای رسالتمان، طیف وسیعی از مخاطبان را درنظر بگیریم. کسانی که اعتقاد دارند فارغ از نگاه بدبینانه و ناامیدانه با کمی فکر و اندکی مطالعه میتوانند یاد بگیرند و شرایط مالی زندگیشان را تغییر دهند. از این رو آموزشهای ما میتواند به تمام کسانی به یادگرفتن علاقهمندند کمک کند.

چنــد نکتــه

Image

در علف خرس خبری از معادلات پیچیده و کلمات و مطالب تخصصی پرطمطراق نیست! در سایت ما تلاش شده است مطالب جامع در زمینه سواد مالی، با بیانی «ساده،شیوا و جذاب» و «کاربردی» برای مخاطبان ارائه شود.

Image

دسترسی به مطالب آموزشی سایت در چند سطح امکان‌پذیر است.
 
کاربران تنها می‌توانند با ثبت‌نام در سایت و ایجاد یک حساب کاربری، بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای، به بیش از نیمی از مطالب سایت به صورت رایگان دسترسی داشته باشند.
 در صورتی که کاربران تمایل به استفاده از تمامی مطالب را داشته باشند، با عضویت ویژه در سایت و پرداخت حق عضویت این امکان برایشان فراهم می‌شود. در این حالت کابر با توجه به زمان مورد نیاز خود، می تواند از اشتراک یک‌ماهه، سه‌ماهه، شش‌ماه یا یکساله استفاده کرده و اعتبار بخرد.
 درصورت عدم ایجاد حساب کاربری در سایت، کاربران به بخش بسیار محدودی از مطالب دسترسی خواهند داشت.

Image

هر بخش آموزشی در علف خرس بدین صورت طراحی شده است:

 در ابتدای هر بخش ، ضرورت و اهمیت پرداختن به آن موضوع و خلاصه‌ای از مباحث، بیان شده است تا مخاطب از همان ابتدا با سرفصل‌های آموزشی آن بخش آشنا شود.

 پس از آن «مسیر یادگیری» محتواها، برای کاربران پیشنهاد شده است. این مسیر به مخاطبان کمک می‌کند تا در یک نگاه کلی، به مطالب ‌آموزشی دسترسی پیدا کرده و موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب و مطالعه کنند.

 در انتهای برخی از مسیر‌های پیشنهادی ، جهت استراحت ذهنی مخاطب و درک بهتر مطالب، نمونه، مثال و داستان‌‌های مرتبط با آن قسمت، تحت عنوان «خواندنی‌‌های جذاب مالی» ارائه شده است.

Image

نحوه ارائه مطالب به گونهای طراحی شده است که تمامی پستها به صورت زنجیروار با یکدیگر در ارتباط هستند و در عین حال که یک ارتباط معناداری بین کلیه محتواها وجود دارد، هر مطلب به صورت جداگانه، حاوی پیام آموزشی مالی است، یعنی مخاطب با خواندن هریک از پستها پیام آن را درک خواهد کرد. در صورتی که کاربر تمایل داشته باشد به صوت منظم و هدفدار دوره آموزشی را بگذراند، میتواند از مسیر پیشنهادی علف خرس برای خواندن مطالب استفاده کند و با مطالعه آنها به ترتیبی که ارائه شده است، درک بهتر و کاملتری نسبت به آن موضوع به دست بیاورد.

Image

علف خرس در آموزش‌های خود بر این نکته تاکید دارد که «امور مالی شخصی، شخصی هستند». یعنی در مسیر موفقیت مالی،‌ هرکس برنامه‌ریزی مختص به خودش را دارد و نمی‌توان برای همه افراد نسخه یکسانی پیچید. از این رو ممکن است مطالب، روش ها و برنامه‌های پیشنهادی ما برای یکی جواب بدهد و برای دیگری نه. بنابراین در انتخاب هریک از راه‌حل‌ها و محتواهای پیشنهادی ما شرایط خاص زندگی‌تان اهمیت زیادی دارد و هرکس متناسب با آن می تواند مطالب آموزشی را انتخاب و مطالعه کند.

علف خرس در تعریف خود از سوادمالی نگاهی همه جانبه داشته و با توجه به ضرورت آموزش‌های مالی برای گروه‌های مختلف، مخاطبان وسیعی برای خود درنظر گرفته است. از این رو آموزش‌های سواد مالی سایت ما در ۵ بخش اصلی ارائه شده است:

مدیریت مالی شخصی

مدیریت مالی شخصی
مدیریت پول
 بودجه بندی؛ تکنیک‌ها و استراتژی‌ها
 پس‌انداز و سرمایه‌گذاری
 مدیریت هزینه و صرفه‌جویی
 مدیریت صحیح بدهی
 خواندنی‌ها

سواد مالی کودکان

سواد مالی کودکان
ضرورت آموزش مالی به کودکان
رفتار‌های والدین و آموزش مالی به کودکان
آموزش مفاهیم و اصول اولیه مالی به کودکان
آموزش مالی به کودکان در گروه‌های سنی مختلف
خواندنی‌ها

سواد مالی زنان

سواد مالی زنان
تکنیک‌ها و دستورالعمل‌های موفقیت مالی زنان (راه‌های توانمندسازی)
رفتار و نگرش مالی زنان (در مقایسه با مردان)
موانع پیش روی موفقیت مالی زنان
خواندنی‌ها

موفقیت مالی

موفقیت مالی
روانشناسی موفقیت مالی
عادت‌های ثروت‌ساز
مهارت‌های کاری و شغلی
خواندنی‌ها

خرید هوشمندانه

خرید هوشمندانه
تکنیک‌های فروش
تکنیک‌های خرید هوشمندانه
خواندنی‌ها

Image

دوست گرامی، برای عضویت در سایت علف خرس، شما می‌توانید با کمک لینک زیر برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کرده و ثبت نام کنید.
با ثبت نام در سایت شما می توانید بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای، به نیمی از مطالب سایت به صورت رایگان دسترسی داشته باشید.

Image
Image

در صورتی که تمایل دارید از تمامی مطالب استفاده کنید، میتوانید با عضویت ویژه در سایت، با توجه به بازههای زمانی تعریف شده، به اندازه زمان مورد نیاز خود اعتبار بخرید و به کلیه پستها دسترسی داشته باشید.

عضویت ویژه

logo-samandehi

treebottom

address    سعادت آبادبلوار پیام | میدان بهرود خیابان عابدی | پلاک ۳  | واحد ۳

tel    ۶۳ ۲۴ ۱۱ ۲۲