aaalafkherstext

ورود
x
یا
x
ثبت
x

یا

صحبت کردن با بچه‌ها دربارۀ پول، کار سختی است

جوانی با شوق به‌خاطر ایده‌هایی که در سر دارد، وام می‌گیرد، کارها خوب پیش نمی‌رود، از پس قسط‌ها برنمی‌آید و قرض بالا می‌آورد. فکر می‌کنید قدم بعدی او چه خواهد بود؟ مراجعه به بانکی که وام بلاعوض می‌دهد و آغوشش همیشه برای او باز است؛ بانک والدین.

پدرومادرها همیشه حامی فرزندشان هستند؛ اما دوست دارند که او بتواند زندگی‌اش را درست پیش ببرد و هیچ‌وقت به مشکلاتی برنخورد که نتواند از پس آن‌ها بربیاید و البته نمی‌خواهند همۀ پس‌انداز بازنشستگی‌شان را قبل از رسیدن به این دوران از دست بدهند. کلید این وضعیت هم در دست خودشان است. والدین می‌توانند با گفت‌وگو کردن دربارۀ پول با فرزندانشان از خردسالی، آن‌ها را برای زمانی که باید در دنیای واقعی با پول‌هایشان ریسک کنند، آماده کنند.

آموزش کار با پول مثل آموزش دوچرخه‌سواری است. باید مدتی با حمایت و راهنمایی پیش برود تا بعداً بچه‌ها خودشان به‌درستی از پول‌هایشان استفاده کنند. کودکانی که می‌دانند چگونه پول‌توجیبی‌شان را تا آخر هفته برسانند و برای رسیدن به خواسته‌هایشان پس‌انداز کنند، وقتی به جوانی رسیدند، بهتر از دیگران می‌توانند وضعیت مالی‌شان را کنترل کنند تا به مشکل نخورند. البته مقدمۀ این امر، آشنایی درست والدین با پول و مسائل مالی است.

در این ویدئو، کارشناس برنامۀ تلویزیونی از لزوم صحبت کردن با بچه‌ها دربارۀ مسائل مالی می‌گوید و نکته‌های مفیدی را یادآور می‌شود.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

logo-samandehi

treebottom

address    سعادت آبادبلوار پیام | میدان بهرود خیابان عابدی | پلاک ۳  | واحد ۳

tel    ۶۳ ۲۴ ۱۱ ۲۲