aaalafkherstext

ورود
x
یا
x
ثبت‌نام
x

یا
فرمول جادویی موفقیت علف خرس
Image

ملیحه خیرخواه

ملیحه خیرخواه هستم. متولد سال1365. فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی

در زندگی‌ام همواره علاقه‌مند یادگیری و کسب تجربیات جدید بوده‌ام و معتقدم بسیاری از شرایط و موقعیت‌های زندگی، یک تجربۀ ارزشمند و فرصتی برای یادگیری است.

به دلیل علاقه‌ام به کارهای مطالعاتی و پژوهشی، از دوران دانشجویی در این حوزه، مشغول به کار شدم و پس از آن به واسطۀ رشته تحصیلی و علاقه شخصی‌ام، حدود 10 سال،  فعالیتم را در سه حوزۀ پژوهشگری، تسهیلگری اجتماعی و روابط عمومی و تبلیغات ادامه دادم. در سال 1397 با تیم علف خرس آشنا شدم و همکاری خود را شروع کردم. همکاری با این مجموعه برای من فرصتی بود برای یادگیری بیشتر، تجربیات جدیدتر و آشنایی با موضوعی که تا قبل از آن،  نه چیزی درموردش شنیده و نه خوانده بودم و نه نیازی برای یادگیری آن در خود احساس می‌کردم.

آموزش‌های علف خرس، نگاه من را به مدیریت مسائل مالی زندگی‌ام تغییر داد. من اکنون باور دارم همۀ ما در هر جایگاهی، نیاز داریم برای برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری بهتر و درنهایت برای رسیدن به یک زندگی مالی هدفمندتر، درمورد مهارت‌های مدیریت پول‌ بخوانیم، بدانیم و یادبگیریم

Image

سجاد علی‌مددی

سجاد علی‌مددی هستم متولد سال 66 کارشناس مهندسی صنایع دانشگاه آزاد.

صحبت کردن یکی از ویژگی‌های بارز من است و تا کنون در مسائل مختلفی از سرگرمی و سیاست و موسیقی فعالیت‌های جدی داشته‌ام؛ اما هیچکدام مانند مسائل اقتصادی قابل سنجش نبوده‌اند. از روزهای آغازین تفکر علف خرس پیش از اینکه این پروژه نام داشته باشد در این تیم قرار گرفتم، با توجه به حجم فعالیت‌های انجام شده می‌توانم بگویم این سایت قسمتی از وجود من بوده است مانند یک تابلوی نقاشی که هر روزی اندکی از آن را انجام دادم و هر بار این مخلوق بوده که نیازش را به تکمیل شدن فریاد می‌زد. علف خرس نیازی بود که خودش را ایجاد کرد و اگر بخواهم یک مطلب را برایم تغییر داده باشد می‌توانم به تغییر نگرش در خودم اشاره کنم

Image

فاطمه هدیه‌لو

من فاطمه هدیه‌لو هستم، متولد 1373 و دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی

دانشجوهای ادبیات از چشم جامعه، معلم‌ها یا اگر خیلی موفق باشند، استادان دانشگاه آینده هستند. کسانی که بیشتر اهل کتاب و مطالعه باشند، شغل ویراستاری را هم جزء مشاغل آیندۀ این گروه محسوب می‌کنند؛ اما هیچ کدام از این‌ها جز مشاغل مورد علاقه من نبوده. آن‌چنان که معلم نشدم و در شغل ویراستاری هم بیش از دو ماه دوام نیاوردم. تولید محتوا گزینۀ قطعی من برای زمانی بود که به‌طور جدی می‌خواستم وارد دنیای کار شوم و علف خرس اولین جایی بود که به من اعتماد کرد و شغلم را از آنجا شروع کردم.

من در گروه علف خرس نوشتم، ترجمه کردم، ویرایش کردم، با سئو و بازاریابی دیجیتال آشنا شدم و اکنون خوشحالم که بیش از دو سال، علاوه بر آن‌که کار مورد علاقه‌ام را انجام داده‌ام و در آن مفید بوده‌ام، درس‌های زیادی هم از شغلم آموخته‌ام. من مطمئنم علف خرس همان‌طور که توانسته است ذهنیت مالی کارکنانش را متحول کند، می‌تواند به ارتقای سواد مالی تک‌تک افراد جامعه کمک کند.

Image

زینب سیدی

زینب سیدی هستم. متولد سال 1365. فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مطالعات جوانان از دانشگاه تهران.

حدود دو سال است به‌عنوان عضو هیئت تحریریۀ علف خرس با این مجموعه همکاری می‌کنم. قبل از آن به تدریس در دانشگاه و فعالیت در انجمنی در ارتباط با مسائل زنان مشغول بودم. طی تجربیاتم به این نتیجه رسیدم که مشکلات و چالش‌های اقتصادی، همواره یکی از مهم‌ترین مسائل پیش روی زنان  بوده است. زندگی می‌توانست چقدر شیرین‌تر و ساده‌تر باشد، اگر زنان به‌لحاظ مالی توانمند و مستقل باشند و بتوانند دانش، اعتمادبه‌نفس و مهارت‌های خود را به فرزندانشان نیز منتقل کنند.

 من راه توانمند شدن را در علف خرس یافتم؛ دانش، اعتمادبه نفس و فرصت‌طلبی را. در طی این دو سال، تغییرات محسوسی در دیدگاه‌ها، نگرش  و روش‌های مالی من به‌عنوان یک زن، مادر و همسر خانواده ایجاد شده است.  به اعتقاد من قرار گرفتن در محیطی که باعث رشد انسان می‌شود، یکی از مهم‌ترین عوامل تقویت کنندۀ پیشرفت است. علف خرس چنین بستری را برای من مهیا کرد.

من معتقدم آینده ترسناک نیست، اگر بتوانیم خود را برای مواجهه با آن آماده کنیم.

Image

شکیبا شاملو

من شکیبا شاملو هستم. لیسانس مترجمی فرانسه از دانشگاه علامه طباطبایی دارم و کارم را با ترجمه در روزنامه شروع کردم. از سال 1394 وارد حوزهٔ محتوا شدم و به گوشه‌های مختلف آن مثل تولیدمحتوا، استراتژی محتوا، سردبیری محتوا و مدیریت محتوا سرک کشیدم. کارشناسی ارشدم را در رشتهٔ فلسفهٔ هنر گرفتم و طی این سال‌ها کمی از مترجمی و کمی از فلسفه با هم ترکیب شدند تا در نهایت به اینجا رسیدم. میل به دانستن را از زمانی که یادم می‌آید همراه داشته‌ام. مشتاقم به دیدن، خواندن، یاد گرفتن و به اشتراک‌گذاری تمام آن‌ها.

از زمانی که شاغل شدم مسئلهٔ مدیریت مالی شخصی برایم اهمیت زیادی پیدا کرد و گاه و بیگاه به دنبال منبعی برای یادگیری نکاتی در خصوص بودجه‌بندی و امور مالی بودم. خوشحالم که میل به یادگیری و علاقه به نوشتن و ترجمه، مرا به مسیری هدایت کرد که افتخار همکاری به‌عنوان تولیدکنندهٔ محتوا را با تیم حرفه‌ای علف خرس داشته باشم.

Image

کاظم فاضلی

کاظم فاضلی هستم. متولد سال1370 کارشناس مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد.

تاکنون در حوزه‌های  متعددی کار کردم، اما همواره به کارهای فرهنگی علاقۀ بیشتری داشته‌ام. من همیشه دنبال یادگیری بوده و هستم. به همین دلیل پس از آشنایی با تیم علف خرس و تولید محتوا برای این سایت، روزبه‌روز به رضایت شغلی‌ بیش‌تری رسیدم. در حال حاضر، به عنوان  مترجم و یکی از اعضای هیات تحریریۀ سایت مشغول به فعالیتم. 

من پیش از هر چیز به دنبال ایجاد تغییرات مثبت و مفید در زندگی‌ام هستم؛ پس از شروع فعالیتم در علف خرس رفته‌رفته به اطلاعات مالی‌ام اضافه شد و تغییر را در زندگی مالی‌ام به‌طور جدی حس کردم. 

به نظر من این قدرت علف خرسه: تغییر برای بهتر شدن.

Image

احمد کیایی

احمد کیایی هستم. متولد 1366. دانشجوی کارشناسی ارشد فلسفه در دانشگاه تهران

علاقه‌مند به شعر، ادبیات و ترجمه. مدتی با سایت‌های مختلف به عنوان مترجم همکاری داشتم. در حال حاضر حدود دوسال است با تیم علف خرس در بخش محتوا و ترجمۀ متون همکاری دارم.  از نظر من حضور داشتن در تیمی که راجع‌به مسائل پایه‌ای مالی و اقتصادی تحقیق و تولید محتوا می‌کند و آن موضوعات را آموزش می‌دهد، تجربۀ بسیار خوبی است. چراکه این موضوعات و  نگاه درست به آن، چیزی است  که جای خالی آن  در زندگی بسیاری از ما واقعاً احساس می‌شود.

Image

فاطمه روستایی

فاطمه روستایی هستم، متولد سال 1378دانشجوی کارشناسی زبان ترکی استانبولی در دانشگاه  علامه طباطبایی.

 از کودکی علاقۀ زیادی به یادگیری زبان به‌خصوص زبان انگلیسی داشتم. آموختن زبان را از 9 سالگی شروع کردم؛ معلمی همیشه آرزوی من بود.  پس از دورۀ کوتاهی که به تدریس زبان مشغول شدم، متوجه شدم من برای این کار ساخته نشدهام. تا این که با علف خرس آشنا شدم، کار ترجمه را به‌طور جدی‌تر با این مجموعه شروع کردم و با ترجمۀ هر متنی، روزبه‌روز به دانش من افزوده می‌شود. علف خرس در زندگی شخصی من نیز تاثیرات زیادی گذاشته است. از نظر من دانستن چنین مسائلی برای هرکسی لازم است و بدون شک می‌تواند زندگی او را تغییر دهد. تا جایی که بتوانم فعالیتم را ادامه میدهم و در راهی که قدم گذاشتم محکمتر میایستم.

Image

زهرا هدیه‌لو

من زهرا هدیه‌لو هستم متولد سال 1378، دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه صنعتی قم.

علاقۀ زیادی به یادگیری زبان‌های خارجی دارم و همیشه یافتن پلی برای انتقال دقیق مفاهیم از یک زبان به زبانی دیگر برایم جذاب بوده است. خواندن و آشنا شدن با داستان‌های ملل مختلف باعث شد به نوشتن و روایت علاقه پیدا کنم و با تمام منابعی که در دسترسم بود به یادگیری زبان انگلیسی بپردازم.

در کنار درس خواندن، به خاطر علاقه‌ا‌م به ترجمه، نوشتن و یادگیری و برای اضافه کردن به تجربه‌هایم به تیم علف خرس پیوستم. کار با علف خرس اولین تجربۀ کاری من است و من در مدت همکاریم با این تیم حرفه‌ای مطالب زیادی دربارۀ تهیه و تنظیم محتوا یاد گرفته‌ام. علاوه‌ بر این علف خرس دید من را نسبت به مسائل مالی تغییر داده و باعث شده باور داشته باشم که هر کاری، حتی رسیدن به موفقیت مالی بدون در نظر گرفتن جایگاه فعلی و تنها با داشتن دانش آن کار و پشتکار، امکان‌پذیر است. 

logo-samandehi

treebottom

address    سعادت آبادبلوار پیام | میدان بهرود خیابان عابدی | پلاک ۳  | واحد ۳

tel    ۶۳ ۲۴ ۱۱ ۲۲