ورود
x
یا
x
ثبت
x

یا

دنیای زنانه و مشکلات مالی

(زمان خواندن: 3 - 6 دقیقه)

از بین بردن تبعیض نژادی و جنسیتی برای تعیین دستمزد کارکنان مرد و زن، گامی بسیار مهم در جهت اجرای عدالت است. در میان سفیدپوستان، دستمزد کارکنان زن معادل 80 درصد از دستمزدی است که آقایان به ازای مشاغل تمام‌وقت دریافت می‌کنند. جالب است بدانید که این عدد در رابطه با زنان اسپانیایی و سیاه‌پوست، به ترتیب به 54 و 60 درصد می‌رسد که نمونه ای از بی‌عدالتی است. در ایالت متحده، زنان جوان در تلاشند تا به شرایط مالی ایده‌آلی برسند. این موضوع به‌سادگی و تنها با در نظر گرفتن تبعیض جنسیتی در پرداخت دستمزد قابل توجیه نیست.

businesswomen-talking-in-the-office-building-lobby-585607892-5b360e4cc9e77c0054785aed.jpg

سازمان‌های زیادی در تلاشند تا شرایط اقتصادی مطلوبی را برای خانم‌ها رقم بزنند. آنها به بررسی دلایل رویارویی زنان امروزی با مشکلات اقتصادی می پردازند و به دنبال راهی برای بازنگری و تغییر در سیاست‌های اقتصادی و راه‌های سرمایه‌گذاری در جامعه هستند تا زنان هم بتوانند در فعالیت‌های اقتصادی حضوری موثر داشته باشند.

به گفته‌ی برخی محققان، مقایسه‌ی منصفانه‌ای بین انسان امروزی و نسل گذشته انجام نشده است. چراکه بسیاری از انسان‌های امروزی در دوره‌ی رکود اقتصادی وارد بازار کار شده‌اند و با درآمد پایین در شرایطی که قیمت‌ها روزبه‌روز بالا می‌روند، زندگی کرده‌اند. نمونه ای از موارد این چنینی در ایران طی دهه اخیر دیده شده است.

با وجود اینکه امروزی همه از برابری جنسیتی صحبت می کنند و معتقدند زنان با مردان در محیط های کاری برابرند، اما دستمزد زنان از مردان همچنان پایین تر است.

successful-older-businesswoman-1080.jpg

صرف‌نظر از تمام این‌ها، زنان امروزی با چالش‌های منحصربه‌فردی روبه‌رو هستند. امروزه بیشتر خانم‌ها در سنین بالا ازدواج می‌کنند یا ترجیح می‌دهند مجرد بمانند. صادقانه باید گفت اقتصاد و سیاست‌های اجتماعی هنوز هم حول محور خانواده‌‌هایی که در آن‌ها یکی از زوجین (غالبا مرد) کار می‌کند و دیگری خانه را اداره می‌کند، می‌گردد و برای بسیاری از مشاغل مرخصی‌های با حقوق کافی در نظر گرفته نمی‌شود چراکه هنوز هم قانون‌گذاران بر این باورند که اکثر مادران، زنان متاهل و خانه‌دار هستند. این سیاست‌ها، در جوامع امروزی کارایی ندارند چراکه انسان‌های امروزی بر اساس استانداردهای گذشته زندگی‌ نمی‌کنند. از طرفی زنان مجردی که تحت پوشش حمایت‌های اجتماعی هستند، بالا‌جبار باید برای ارگان‌های دولتی کار کنند و از این‌رو با محدودیت‌های خاصی مواجه هستند. مهم‌تر از همه این‌که زنان در جوامع امروزی، بیش از گذشته ناگزیر به نگهداری از پدر و مادر هستند چون آنها نیاز به مراقبت دارند. این مسئولیت،‌ بار دیگری بر دوش زنان امروزی می‌گذارد.

bigstock-female-nurse-working-her-job-i-82216037-1080.jpg

هزینه‌های تحصیل و وام‌های دانشجویی نیز از دیگر عوامل موثر بر مشکلات اقتصادی بانوان است. در حال حاضر با افزایش تعداد دانشجویان زن و رنگی‌پوست(در آمریکا) شاهد افزایش صعودی شهریه دانشگاه‌ها و هزینه‌های تحصیل هستیم. شاید این ادعا کمی غرض‌ورزانه به نظر بیاید ولی بی‌شک بین افزایش دانشجویان زن و رنگی‌پوست و افزایش شهریه‌ها رابطه‌ا‌ی مستقیم وجود دارد. هرچه زنان و رنگین‌پوستان بیشتری به تحصیل به عنوان سکوی پرتاب نگاه کنند، پس از مدتی درآمدزایی برای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی سخت‌تر خواهد شد. خانم‌ها به‌طور میانگین پس از فارغ‌التحصیلی، 20.363 دلار بدهکار خواهند بود. این بدهی‌ها برای دانشجویان سیاه‌پوست و لاتینی که پیشینه‌ی مالی ضعیف‌تری دارند و در نتیجه کمتر از دانشجویان سفید‌پوست مورد حمایت مالی خانواده‌هایشان قرار می‌گیرند، بسیار سنگین‌تر است.

زنان تحصیل کرده علاوه بر اینکه با مشکل فقدان پیشنهادات شغلی مناسب روبه رو هستند مشکلات دیگری در رابطه با پیشرفت شغلی، رسیدگی به خانواده و فرزندان و حضور در محل کار و .. مواجه هستند.

istock-637693846-1080.jpg

بدهکاری زندگی بسیاری از انسان‌های امروزی را تحت تاثیر قرار داده است ولی بانوان، مشکلات بیشتری برای پرداخت بدهی‌هایشان دارند. انسان مدرن، توانایی‌های فراوانی دارد ولی برای یافتن شغلی مناسب نیاز به تحصیلات دانشگاهی دارد. ولی زنان علاوه‌بر افزایش روزافزون هزینه‌های زندگی و تحصیل، با مشکل فقدان پیشنهادات شغلی مناسب نیز روبه‌رو هستند. مطالعات نشان می‌دهند در 63 درصد از موارد، در شرایط برابر و به ازای انجام کاری یکسان، دستمزد کمتری برای خانم‌ها در نظر گرفته می‌شود. همچنین در مقایسه با نسل قبل، مشارکت خانم‌ها در فعالیت‌های علمی، علوم مهندسی، ریاضیات و فناوری‌ کاهش یافته است. مشاغلی که با این 4 حوزه در ارتباط‌ند، جزو مشاغل پردرآمد به حساب می‌آیند و در گسترش فعالیت‌های اقتصادی افراد موثرند ولی جو مردانه‌ی حاکم بر صنعت و تکنولوژی، این عرصه‌ها را بر بانوان تنگ کرده است.

160113_em_meninvestingmore-1080.jpg

برای حل مشکلات اقتصادی زنان امروزی، کارفرمایان باید سیاست‌هایی را مبنی بر کاهش دغدغه‌های مادران کارمند اعمال کنند تا آن‌ها هم بتوانند ساعات بیشتری در کنار فرزندانشان باشند. همچنین ارگان‌های اجتماعی باید همانطورکه از مادران متاهل حمایت می‌کنند، حامی مادران سرپرست خانوار نیز باشند. کارخانه‌ها و اداره‌ ها، باید به دور از هر گونه تبعیض و تعصب جنسیتی، دستمزد عادلانه و مناسبی برای کارکنان خانم در نظر بگیرند و امنیت و سلامت محیط کار آن‌ها را تامین کنند. حضور در کنار خانواده یا بودن در محل کار دغدغه بسیاری از زنان کارمند امروزی در کلان شهر ها از جمله تهران است. زنان کارمندی که فرزندان خود را هر روز به مهد ها می سپارند و خود راهیه اداره می شوند. رسیدگی به کودکان برای این گونه زنان از دغدغه های اصلی به شمار می رود. در کنار این مسئله باید به کم بودن دوره ی مرخصی زایمان در ایران نیز اشاره کرد. بسیاری از سازمانها و شرکت های دولتی و خصوصی به راحتی زیر بار قانون 9 ماه مرخصی زایمان نمی روند و این کار را برای زنانی که قصد فرزندآوری دارند دشوار می کند. علاوه بر این باید گفت زنان معمولا پس از مرخصی زایمان موقعیت شغلی قبل را از دست می دهند و این مسیر پیشرفت و افزایش درآمد را برای آنان طولانی تر می کند.

u8foviwsdq94zfjxyzow-1080.jpg

علاوه‌براین طرفداران برابری جنسیتی، خواستار افزایش سرمایه‌گذاری سیاست‌مداران در فعالیت‌هایی که بانوان نیز می‌توانند مدیریت آن‌ها را در دست بگیرند، هستند. به عقیده‌ی این عده، هر چه زنان در جامعه قدرت تصمیم‌گیری بیشتری داشته باشند، می‌توان به تغییر وضعیت کنونی که در آن نیازهای بانوان سهوا یا عمدا نادیده‌ گرفته می‌شوند، امیدوارتر بود. افزایش شمار زنانی که ریاست سازمان‌ها و ادارات را بر عهده دارند یا در مقام قانون‌گذاری هستند، می‌تواند به ایجاد و توسعه‌ی سیاست‌هایی که با نیازهای زنان امروزی مطابقت دارند کمک کند.

باید سیاست های حمایتی از زنان در راستای افزایش امنیت شغلی، برابری دستمزدها با مردان و دسترسی به شغل ها مدیریتی وضع شود تا زنان فعالیت های موثر تری در محیط های کاری داشته باشند. در کنار این مسائل حمایت از مادران شاغل ضروری به نظر می رسد.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

  دسترسی فعلی شما اجازه مشاهده نظرات تحت این بخش را نمی دهد

علف خرس در شبکه‌های اجتماعی

Aparat 50instagram 50Telegram 50Twitter 50Virgool 50YouTube 50

نمادها

logo-samandehi

تماس با ما

آدرس : شهرک مخابرات، میدان بهرود، خیابان عابدی، پلاک ۳، طبقه دوم، واحد ۳
۲۲۱۱۲۴۶۳
عضویت
تماس با ما