aaalafkherstext

ورود
x
یا
x
ثبت
x

یا

چگونه رویاهایمان را محقق کنیم؟

(زمان خواندن: 3 - 5 دقیقه)

همۀ ما به دنبال تحقق رویاهای‌مان هستیم، اما بسیاری از ما نمی‌دانیم چگونه آن‌ها را به واقعیت تبدیل کنیم. بعضی از ما هم آن‌قدر رویاها را غیر قابل دسترس می‌بینیم که قید رسیدن به آن‌ها را می‌زنیم. شاید به این خاطر که نمی‌دانیم چطور می‌توانیم به رویاهایمان برسیم. بهتر است بدانیم برای دست یافتن به هر هدفی چه مراحلی را باید گذراند یا اینکه چگونه باید برای یک هدف برنامه‌ریزی کرد. در بیشتر موارد شناخت اصول کار ضروری است تا قدم‌های مهم را برداریم؛ اما ما معمولاً از کنار برخی اصول اساسی با بی‌توجهی رد می‌شویم.

stregnth-1080.jpg

مثلاً اگر هدف تناسب اندام است یا آرزوی داشتن اندامی مانند آرنولد شوارتزنگر یا سیلوستر استالونه را داریم باید بدانیم که ورزش مداوم و تغذیۀ مناسب از اصول اولیۀ تحقق این رویا است. حالا باید بدانیم که برای حرفه‌ای شدن در این زمینه نیازهای دیگری نیز وجود دارد که به ما کمک می‌کند مثل آرنولد یا سیلوستر حرفه‌ای باشیم.

یا برای منظم بودن کافی‌ست بدانیم در قدم اول باید هر چیز را سر جایش گذاشت یا برای مدیریت زمان باید به اهمیت اولویت‌بندی کارها آشنا باشیم و بدانیم باید هر کاری را بر اساس اولویت انجام داد.

این‌ها در شرایطی است که می‌دانیم چه باید انجام دهیم، اما اگر با این اصول اولیۀ موفقیت در هر زمینه‌ای آشنا نباشیم چه باید کرد؟

dollarphotoclub_70190213-1080.jpg

با راه‌های داشتن زندگی مرفه چگونه آشنا شویم؟

به نظر می‌رسد در شرایطی که نمی‌دانید اصول اولیۀ موفقیت چیست، بهترین راه گفت­­‌وگو با افرادی است که قبلاً این راه را پیموده­‌اند و موفق شده‌اند.

مثلاً قبل از شروع بدنسازی، باید با مربیان حرفه‌ای مشورت کنیم. یا وقتی که بدهکاریم  برای رهایی از بدهی باید با افرادی که در گذشته این مرحله را به‌خوبی مدیریت کرده‌اند، صحبت کنیم. آن‌ها از تجربیاتشان ما را آگاه می‌کنند و این بسیار ارزشمند است.

خواندن کتاب‌هایی که زندگی افراد موفق را روایت می‌کنند قطعا دارای نکات آموزنده بسیار زیادی است. مثلاً کتاب‌های وارن بافت، ناپلئون هیل، آنتونی رابینز و رابرت کیوساکی.

با خواندن این کتاب‌ها می‌فهمیم:

  • پولدارها میانگین هوشی بالاتری نسبت به سایر افراد ندارند، اما انتخاب‌های آن‌ها درمورد نحوه و میزان خرج کردن پول‌هایشان با سایرین متفاوت است.
  • هرچند روش‌های موفقیت مالی نویسندگان کتاب‌های مختلف با هم متفاوت است؛ اما به جرئت می توان گفت بسیاری از آن‌ها بر روی چند اصل اولیه در این راه اتفاق نظر دارند.
  • افراد موفق از نظر مالی از جریان‌ها و روندهای اقتصادی به‌خوبی آگاه هستند و به طور مداوم دانش خود را افزایش می‌دهند.
Image

راه رسیدن به موفقیت مالی چیست؟

استفاده از راهکارهای میلیونرهای معروف گاهی خوب است؛ ولی همیشه عملی نیست. به نظر می‌رسد بهترین راه این است که ببینیم کدام یک از این راهکارها در زندگی افراد معمولی کاربرد داشته‌اند.

برای همین به‌صورت تصادفی از ۳۶ نفر از افرادی که زندگی مالی موفقی دارند، سوالات زیر پرسیده شد:
۱)
شما چگونه توانستید در زمینۀ مالی موفقیت کسب کنید؟
۲) به­ نظر شما مهم­‌ترین کارهایی که باید در این راستا انجام شوند، چیست؟

به طور خلاصه از بین آن­‌ها، ۱۱ نفر به اهمیت پس­‌انداز کردن، ۱۰ نفر به یکی بودن دخل‌­و­خرج، ۷ نفر به نادیده گرفتن حرف مردم و متفاوت زندگی کردن، ۶ نفر به کمتر خرج کردن مخصوصاً در خرید اقلام بزرگ و ۲ نفر به داشتن درآمد بالا اشاره کردند.

همان‌طور که از نتایج مشخص است از نظر افراد موفقی که به سوال ما پاسخ دادند، پس‌انداز کردن و کمتر خرج کردن دارای اهمیت زیادی بوده است.

Image

پس‌انداز به‌عنوان یک اولویت

اگر اقدام به پس‌انداز کنید از امنیت مالی بیشتری در آینده برخوردار خواهید بود. حتی اختصاص دادن بخش کوچکی از درآمد خود به این کار می‌تواند نتایج چشمگیری را در آینده به همراه داشته باشد.

مزیت‌های پس‌انداز کردن:
مدیریت بهتر زندگی با ایجاد حساب پس‌انداز
پس انداز و آرامش فکر و خیال
فراهم شدن امکان سرمایه‌گذاری

اگر سعی کنید با مرور زمان برای خودتان پس‌انداز درست کنید، ممکن است درآینده‌ای نه‌چندان دور پس‌اندازتان به گردش در بیاید و برایتان کار کند. چگونه؟ با سرمایه‌گذاری پول‌هایی که پس‌انداز کرده‌اید. در واقع به مرور زمان، به‌جای اینکه شما کار کنید تا پول در بیاورید، پول است که برای شما کار می‌کند. به خاطر داشته باشید که یکی از اصول بنیادین ثروتمند شدن، این است که سرمایه‌گذاری کنید. تنها در آن صورت است که شما می‌توانید به یک فرد پولدار تبدیل شوید.

شاید هنوز هم فکر کنید که پولدار شدن، باید مسیر پیچیده‌­تری داشته باشد. ولی این‌گونه نیست. تمام نویسندگان مسائل مالی و سال‌ها تجربۀ افراد موفق می­‌گوید که راه رسیدن به ثروت ساده است. ولی توجه داشته باشید که این سادگی به‌معنای آسان بودن نیست!

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

  دسترسی فعلی شما اجازه مشاهده نظرات تحت این بخش را نمی دهد

logo-samandehi

treebottom

address    تهران | میدان بهرودخیابان عابدی | پلاک ۳ | طبقه دوم | واحد ۳

tel    ۶۳ ۲۴ ۱۱ ۲۲