aaalafkherstext

ورود
x
یا
x
ثبت
x

یا

مطلب ویژه دوران کرونا: ۱۰ راهکار برای ادامه حیات کسب‌وکارهای کوچک (بخش دوم)

(زمان خواندن: 4 - 7 دقیقه)

 بحران‌ها در هر شکل و اندازه‌ای و از هرنوعی که باشند به ساختار اقتصادی و کسب‌وکارها صدمات جبران ‌ناپذیری وارد می‌کنند. شیوع کرونا نیز با تعطیلی کسب وکارهای کوچک و بزرگ، تاثیرات سو بسیاری برجای گذاشته است. در این شرایط، موضوع مهم این است که کسب وکارها چگونه می‌توانند با چالش‌های بوجود آمده روبرو شوند؟. در بخش اول این مطلب، از۵ راهکار برای ادامه حیات کسب‌وکارها برایتان گفتیم و اشاره کردیم که در شرایط بحران کرونا صاحبان کسب وکار باید با یک برنامه‌ریزی مالی دقیق‌تر هزینه‌های غیرضروری خود را کاهش دهند و از وام، معافیت های مالیاتی و سایر تهسیلات استفاده کنند. در نظر گرفتن شرایط خاص این دوران و تعامل صحیح با کارمندان و نیروهای کار از دیگر راهکارهای ارائه شده در این بخش بود.
در ادامه با ۵ راهکار دیگر برای ادامه کسب وکارتان، با ما همراه باشید

در بازاریابی و فروش خلاق باشید

۶) در بازاریابی و فروش خلاق باشید.

از برقراری ارتباط مداوم با مشتریان خود اطمینان حاصل کنید. درصورتی‌که آمادگی تجارت با مشتریان خود در این دوران را دارید، این را به‌نحو صحیحی به اطلاع آن‌ها برسانید. تلاش کنید خرید محصولات و خدمات شرکت را برای مشتریان‌تان راحت‌تر کنید. در دوره بحران کرونا بسیاری شرکت‌ها محصولات و خدمات خود را ازطریق پرداخت غیرحضوری و خرید آنلاین دراختیار مشتریان خود قرار می‌دهند، بنابراین باید بخش فروش آنلاین خود را در این دوره نسبت به گذشته بیشتر تقویت کنید.

ازطریق شبکه‌های اجتماعی اطلاعات مشتریان از محصولات را به‌روز نگه دارید. درصورتی‌که تابه‌حال در شبکه‌های اجتماعی صفحه‌ای برای خود نداشته‌اید الان بهترین زمان ایجاد آن است. برای درجریان قرار‌دادن مشتریان از فعالیت‌هایتان از یک خبرنامه و پست الکترونیکی استفاده کنید.

در حوزه بازار و فروش به‌دنبال خلاقیت بیشتری باشید. با فرض شرایط فعلی، چه چیزی توجه مشتریان را به خود جلب می‌کند که شما بتوانید آن را فراهم کنید؟‌ اکنون زمان بسیار خوبی برای آن است که به مشتریان فعلی خود توجه کنید،‌ خدمات قابل قبولی به آن‌ها ارائه دهید، و اطمینان حاصل کنید که ارتباط بااهمیت‌تان با مشتریان‌تان را نگه می‌دارید و تقویت می‌کنید.

درنهایت، راه‌های جدید برای تحویل محصولات و خدمات خود را امتحان کنید. این راه می‌تواند ازقبیل تحویل درب منزل، یا تحویل الکترونیکی ازطریق سرویس‌های تحت وب باشد. جهت تشویق به خرید تخفیف‌هایی به مشتریان پیشنهاد دهید و همیشه سعی کنید “بیرون از جعبه بیندیشید”.

تحقیق و توسعه، بهبود محصولات یا خدمات را فراموش نکنید

۷) تحقیق و توسعه، بهبود محصولات یا خدمات را فراموش نکنید.

اگر امور در شرکت‌تان به کندی پیش می‌رود، اکنون زمان مناسبی است برای آن‌که پروژه‌های چالش‌برانگیزی که تا امروز کنار گذاشته بودید را شروع کنید. زمان خود را بیهوده صرف غرق‌شدن در اخبار تمام‌نشدنی نکنید. درعوض، زمان خود را صرف سرمایه‌گذاری برروی ارتقاء محصولات، خدمات و بالابردن بازدهی کنید.

درصورتی‌که شما و تیم‌تان درحال حاضر از وقت آزاد بیشتری برخوردار هستید، این زمان را به ارتقاء بازدهی فرآیندها، ارتقاء محصولات و خدمات و ایجاد تغییراتی اختصاص دهید که درچند ماه یا سال گذشته فکر آن‌ها را در سر می‌پروراندید. همه صاحبان کار چنین ایده‌هایی در سر دارند و همیشه آن‌قدر سرشان شلوغ است که هیچ‌وقت فرصت پرداختن به آن‌ها را پیدا نمی‌کنند. پس الان بهترین زمان برای این کار است. از این طوفان قدرتمندتر جان به در ببرید و کیفیت محصولات و خدمات خود را بهبود ببخشید.

بخش آموزش را در شرکت خود فعال کرده و خود نیز در این مدت به‌عنوان یک مدیر و رهبر آموزش‌هایی که موجب پیشرفت کسب‌وکارتان می‌شود را شروع کرده یا ادامه دهید. اگر برفرض می‌دانید که در بخش بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی یا حسابرسی یا بودجه‌بندی ضعف دارید، یا خلائی در یکی از بخش‌های شرکت تان وجود دارد که مانع پیشرفت کسب‌وکارتان است، زمان‌تان را به آن اختصاص دهید. از دیگر افراد تیم‌تان هم همین را بخواهید.

قوانین دورکاری را مشخص کنید

۸) قوانین دورکاری را مشخص کنید.

بسیاری از شرکت‌های کوچک دارای کارمندانی هستند که به‌صورت دورکاری برای آن‌ها کار می‌کنند. برخی شرکت‌ها درحال‌حاضر شب‌ها و ایام تعطیل به‌صورت دورکاری به فعالیت خود ادامه می‌دهند. سعی کنید که سطح تکنولوژی موردنیاز برای این کار را به‌سرعت و تاجای ممکن ارتقا دهید.

یک توافق درمورد کار در خانه با کارمندان‌تان تهیه کنید و موافقت آن‌ها با این شیوه را کسب کنید. پس از اتمام کارها در هر روز کارمندان باید یک گزارش روزانه و در پایان هفته یک گزارش هفتگی از خلاصه کارهایشان ارائه دهند تا ازاین‌طریق بتوانید روند فعالیت هریک از کارمندان‌تان را دنبال کنید و کم‌کاری‌های آنان را گوشزد کرده و یا کارمندان نمونه را جهت ترغیب تیم به فعالیت بیشتر تشویق کنید. هنگامی‌که با کارمندان درمورد دورکاری صحبت می‌کنید می‌توانید درمورد تغییر در دستمزد براساس تغییر در میزان فروش ومحصولات و خدمات نیز با آنان توافق کنید.

شما می‌بایست ابتدا مشخص کنید که چه کارهایی قابل انجام به‌صورت دورکاری بوده و چه کارهایی باید به‌صورت حضوری در دفتر شرکت انجام شود. در اکثر کسب‌وکارها همه کارها قابل اجرا به‌صورت دورکاری نیست. برای برخی موارد مشخص لازم است که یک گروه کوچک از افراد تیم‌تان در دفتر شرکت حضور داشته باشند (اموری از قبیل بسته‌بندی، ارسال، ملاقات حضوری با افراد). سعی کنید تاحد امکان فعالیت‌های شرکت را باتوجه به وضعیت موجود به‌صورت دورکاری تعریف کنید اما به یاد داشته باشید که برای این کار محدودیت خواهید داشت.

استراتژی کسب‌و‌کار‌تان را برای سال پیش‌رو مشخص کنید

۹) استراتژی کسب‌و‌کار‌تان را برای سال پیش‌رو مشخص کنید.

اگر تابه‌حال استراتژی مشخصی برای سال جدید تعیین کرده‌اید، اکنون زمان این کار است. اکنون زمانی عالی برای ایجاد اصلاحات است. پروژه‌هایی که در لیست خود برای بعد قرار داده بودید را شروع کنید و اهداف خود در سال جدید را مجدداً‌ ارزیابی کنید. شما احتمالاً‌هفته‌ها و ماه‌ها باید باز هم با این دوره بحران سروکله بزنید. پس به‌جای هدر دادن وقت تا می‌توانید استفاده بهینه از زمان پیش رو کنید.

فعالیت‌های خیریه و بشردوستانه رو درنظر داشته باشید

۱۰) فعالیت‌های خیریه و بشردوستانه رو درنظر داشته باشید.

همه ما درحال حاضر درحال یادگیری این هستیم که چگونه باید با این دست بحران‌ها روبرو شد. از این دوره بحران به‌عنوان زمانی برای بیدارشدن و یادگیری از تجربه‌های جدید بهره ببرید. مواردی که برایتان جدید است را یادداشت کنید و سعی کنید تا پس از پایان این بحران دیگر به وضع قبل از آن بازنگردید.

  • یک صندوق یا حساب ذخیره در شرکت برای استفاده هنگام پیشامد بحران‌های مشابه در آینده ایجاد کنید.
  • برای هزینه‌های شخصی‌تان درمدت چند ماه، پس‌اندازی کنار بگذارید.
  • یک انبار خوراکی و کالاهای ضروری ایجاد کنید. مواردی مانند غذاهای کنسروی و شوینده‌‌ها، جعبه کمک‌های اولیه. دراین‌باره کوتاهی نکنید و تاحد امکان لیست کاملی برای این کار تهیه کنید.
  • سعی در ایجاد منابع درآمدی جدید و متنوعی برای کسب‌وکار خود داشته باشید.

درنهایت، تلاش کنید به کسانی‌که در این بحران نیازمند کمک هستند کمک کنید. هرچه بیشتر به کسانی‌که وضعیت بدتری نسبت به شما دارند کمک کنید، حس بهتری به‌دست خواهید آورد. همانطور که تجربه بحران‌های پیشتر از این نشان داده، این بحران نیز پس از مدتی پایان می‌یابد و ما می‌بایست دراین مدت به‌همدیگر تاحد امکان کمک کنیم درحالی‌که از وضعیت‌های جدیدی که به‌وجود آمده تجارب جدیدی برای فعالیت آینده‌مان کسب می‌کنیم.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

  دسترسی فعلی شما اجازه مشاهده نظرات تحت این بخش را نمی دهد

logo-samandehi

treebottom

address    سعادت آبادبلوار پیام | میدان بهرود خیابان عابدی | پلاک ۳  | واحد ۳

tel    ۶۳ ۲۴ ۱۱ ۲۲