aaalafkherstext

ورود
x
یا
x
ثبت
x

یا

مطلب ویژه دوران کرونا: کروناویروس، نوید شروع یک آینده جدید را می‌دهد.

(زمان خواندن: 5 - 9 دقیقه)

ری دالیو میلیاردر معروف آمریکایی و موسس شرکت بریج واتر یکی از بزرگترین صندوق‌های تامین سرمایه در جهان، معتقد است که شیوع کروناویروس در سراسر دنیا، در کنار ضررهای بسیاری که به وجود آورده، می‌تواند نقطه شروع دوران جدیدی در تاریخ باشد. از نظر او مسیری جدید برای پیشرفت‌های اجتماعی عظیم‌تر به روی ما باز شده است. دالیو در طی یک مصاحبه ابتدا به ویران‌گری این ویروس اشاره کرد. ویروسی که تا به حال  میلیون‌ها نفر در جهان را به خود مبتلا ساخته و از طرفی روند اقتصاد را در ابعادی وسیع به خطر انداخته است.

ری دالیو میلیاردر آمریکایی

در هر حال او این مصاحبه را با یک نکته مثبت ادامه داد؛ دالیو گفت که این سقوط اقتصاد را می‌بایست به چشم موضوع تاریخی وسیع ببینیم. دالیو معتقد است که تخریب اقتصادی این بحران در مقایسه با دیگر بحران‌ها مانند «افسردگی جهانی» پیچیدگی چندانی نداشته و به ما این اجازه را می‌دهد تا به فکر نوسازی باشیم. و این نوسازی البته از نظر او حداقل ۳ تا ۵ سال طول خواهد کشید.

کروناویروس و انقلابی عظیم در شیوه تفکر انسان

دالیو می‌افزاید: «می‌دانم که شرایط فعلی کمی طول کشیده است. اما مطمئنا همیشگی نخواهد بود. ظرفیت وفق‌پذیری و نوآوری انسان و در کل توانمندی بشر جهت بیرون آمدن از این شرایط بسیار بالاست.» دالیو در ادامه اشاره کرد، شرایط پس از این بحران می تواند بسایر هیجان انگیز باشد، زیرا که این بیماری سبب شده تا سطح دانش و اطلاعات دیجیتالی و شیوه تفکر انسان‌ها نسبت به گذشته پیشرفت کند. ارزیابی‌های این تاجر ۷۰ ساله با توجه به مشاهدات عظیم‌تر برگرفته از اقتصادانان و مورخان صورت گرفته است. او معتقد است که این اتفاقات نشان‌دهنده آن است که ما در حال تجربه انقلابی عظیم در زمینه فناوری هستیم.

دالیو در این باره می‌گوید: «به نظر من ما باید در مورد آینده جدیدی که این شرایط برای ما می‌سازد بسیار شگفت‌زده باشیم. ما اکنون در انقلاب شکوهمندی در عرصه ظرفیت فکری مردم و بهره‌وری از آن در جهت پیشرفت به سر می‌بریم. از نظر من این امر مسلما ارزشمندترین گنج برای آیندگان خواهد بود.»

کرونا در هنگ کنگ

کرونا ویروس و تحول دردنیای کار/تجربه شهرهنگ کنگ و چند شرکت بزرگ

شاید بتوان مصداق صحبت‌های ری دالیو در انقلابی که او از آن نام برده و شیوه‌ی تفکر متفاوت در دنیای کار و اقتصاد را در تغییر نگاه شرکت ها و موسسات به فضای کار و استقبال از دورکاری مشاهده کرد.

در اینجا باهم تجربه کشور هنگ کنگ و چند شرکت بزرگ را در زمینه دورکاری مرور می کنیم:

بررسی وضعیت  هنگ‌کنگ،‌ شهری که در آن تمام مشاغل مجبور به کار از منزل شده‌اند، به بقیه دنیا نشان داد که در زمان کرونا چه چیزی پیش رویشان است.

تجربه دورکاری با تمام پتانسیل‌ها و ابعاد مختلف آن، یکباره در سراسر جهان فراگیر شده است. میلیون‌ها نفر مجبورند تا با کودکان و اعضای خانواده خود در خانه مانده، ‌و به دنبال راهی برای پول درآوردن بیافتند.

ویدئو کنفرانس

بر سرکار نگه داشتن کارمندان، بزرگترین چالش دورکاری

تاجران هنگ‌کنگی می‌گویند بزرگ‌ترین چالش در این زمینه، حفظ تمرکز و بر سر کار نگاه داشتن کارمندان‌شان بوده است. ترنس لین، که به خرید و فروش آن‌لاین جواهرات و خودرو مشغول است، بارها مچ کارمندان خود را در هنگام بازی با گوشی‌های خود یا چرخیدن در شبکه‌های اجتماعی در حین ساعات کاری، گرفته است.

لین درباره کارمندان خود که در اقصی نقاط هنگ‌کنگ و حتی کشور چین مستقر هستند این‌گونه می‌گوید: «من مدام آن‌ها را در فضای فیسبوک آنلاین می‌دیدم؛ آن‌ها یا در حال پست کردن عکس در استوری‌های خودند، ‌یا این‌که سر و کله‌شان در ساعات کاری در بازی‌های آن‌لاین پیدا می‌شود». «آن‌ها مدام در بازی‌های بومی چین آن‌لاین می‌شدند و خیال می‌کردند که من نمی‌فهمم».

شرکت‌های بزرگ نیز در نتیجه این بحران، آمادگی خود را برای مقابله با این ویروس نشان داده‌اند؛ توییتر پس از روئیت حال وضعیت شرق آسیا، همان ابتدا از ۵ هزار کارمند خود خواست تا از خانه کار کنند. شرکت‌های بزرگ دیگر مانند مایکروسافت و آمازون نیز از کارمندان‌شان تقاضا کرده‌اند تا از حضور در دفاتر کار بپرهیزند؛ بانک‌ها نیز برای اتفاقات آتی و بدتر شدن اوضاع، در حال برنامه‌ریزی‌اند. فیسبوک از کارمندان خود، نیز خواسته تا در منزل‌شان بمانند.

برخی شرکت‌های هنگ‌کنگی کارمندان‌شان را مجبور به حضور در کنفرانس ویدئویی صبحانه کرده‌اند؛ تا آن‌هایی را که در پیژامه خود لم داده‌اند، به کار بکشانند. شرکت‌های پخش غذا، پلتفرم‌های پخش ویدئوی آن‌لاین، و تهیه‌کنندگان شبکه خصوصی مجازی اما در این بازار خراب، نان‌شان در روغن است.

برخی مراکز به فکر تمام‌وقت کردن دورکاری و ورود به دنیای جدید شده‌اند: دنیایی که از کرایه‌‌های ناشی از رفت‌وآمد به دفتر می‌کاهد؛ هم‌چنین امکان جذب استعداد از سراسر جهان، و انعطاف‌پذیری شغلی را نیز برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد.

اریک برنز، مدیر اجرایی یکی از موسسات پخش ویدئوی آن‌لاین و مدیر امور نرم‌افزاری، که در حال حاضر به آموزش الکترونیکی از راه دور روی آورده‌ است، ‌شرایط فعلی را این‌طور توصیف می‌کند: «شایعاتی مبنی بر آن‌که قرار است این اوضاع بیش‌ از این حرف‌ها طول بکشد، به گوش می‌رسد. شایعاتی که ما را مجبور به آماده‌سازی هرچه بیش‌تر برای ارائه خدمات‌مان کرده است». برنز می‌گوید تمایل چین و هنگ‌کنگ برای استفاده از نرم‌افزارهای شرکت او نسبت به سال گذشته ۱۰ برابر شده است. طوری که مجبور شده‌اند تا از ماهواره‌های کشورهای دیگر برای کار خود کمک بگیرند. برنز می‌افزاید: «این مجموعه از مشکلات، در باقی نقاط جهان نیز وجود دارد».

در این بین، کار و کاسبی شرکت‌های پخش غذایی حسابی سکه است. برایان لو، مدیر موسسه بازرگانی هنگ‌کنگ می‌گوید انفجار عظیمی در «سفارش آن‌لاین نهار» به وقوع پیوسته است؛ سفارشات نسبت به ماه گذشته تقریبا دو برابر شده، در حالی که یکی از دلایل این حجم از سفارشات به علت عدم تمایل مردم به حضور در رستوران‌ها شلوغ بوده است.

کمپانی‌های هنگ‌کنگی فعلا تا افتتاح دوباره مدارس در اواخر ماه آپریل مجبور به دورکاری هستند. بن چنگ، موسس شرکت نرم‌افزاری آر.اسکای می‌گوید که در این هفته تجارت‌شان به نقطه عطف دورکاری خود رسیده، و اولین بار است که کارمندان‌شان به صورت دورکاری مشغول به کار شده‌اند. چنگ می‌گوید که در روز تولدش تقریبا سی کارمندش در کنفرانس ویدئویی برای او سرود جشن تولد سر داده‌اند. چنگ پس از آن به فکر جایگزینی «گردهم‌آیی آن‌لاین» به جای نهارهای گروهی ماهیانه سابق در محل کارش افتاده است. او می‌گوید: «ما باید از همین حالا مشخص کنیم که اگر این وضع ادامه‌دار بود چه باید کرد؟ چطور می‌توان بین اعضای تیم خود اتحاد برقرار کنیم؟ خصوصا برای شرکت‌های بزرگ می‌بایست بر پیوند اعضای تیم خود تمهیدات جدی اتخاذ کنیم».

لین برای حفظ انگیزه کارمندان خود از اپلیکشن‌های پیام‌رسان مختلفی استفاده می‌کند تا با آن‌ها در ارتباط بمانند. لین در این‌باره می‌گوید: «با این روش من می‌فهمم که آن‌ها چه زمانی از خواب بیدار می‌شوند، و چه موقع بر سر کار می‌آیند». لین از کارمندان خود خواسته تا هر روز صبح برای ارتباط تصویری حاضر شوند. «من از آن‌ها خواسته‌ام تا خود را تمیز کرده، و حداقل شلوارک نپوشند! یعنی ظاهرشان منطبق با روزهای کاری عادی گذشته باشد».

اور.اسکای و جولری-باکس در فکر ادامه دورکاری حتی پس از گذشت دوره نقاهت این ویروسند؛ امیدوارند که دورکاری جزئی از فرهنگ‌شان شده، نظم را در روند تجارت‌شان ایجاد کرده، و از طریق آن بتوانند استعدادهای شغلی در مکان‌های مختلف را به چنگ بیاورند.

کسی لا، فعال روابط اجتماعی ۲۷ ساله ساکن هنگ‌کنگ می‌گوید خیلی وقت‌ها تا دم ظهر نیز در پیژامه خود به لپ‌تاپش می‌چسبد. او از این‌که مجبور شده تا به ایمیل‌ها و پیام‌های بیش‌تری نسبت به زمان حضور در دفترش پاسخ بدهد، فشار زیادی را متحمل شده است. بنابراین پس از اتمام کارش مستقیم به حمام رفته و دوش می‌گیرد. لا می‌افزاید: «من مدام این ترس را دارم که یک وقت جواب ایمیل رئیس یا مشتریان را ندهم و آن‌ها خیال کنند که بیکار نشسته‌ام».

هم‌چنین ماندنِ در خانه حواس‌پرتی‌های خاص خود را به دنبال دارد. زندگی ۲۴ ساعته با خانواده گاهی کمی دشوار خواهد شد. کسی لا می‌گوید: «والدینم مدام با من حرف می‌زنند و فکر کنم آن‌ها هنوز متوجه نیستند که من مشغول به کار هستم».

فکر کردن

ارزشمندترین مهارت در بحران کرونا

دالیو می‌گوید مردم برای ورود به این محیط جدید می‌بایست بر ارتقای درک و منطق و توانمندی‌های فکری خلاقانه‌شان تمرکز کنند. او صحبت‌های خود را این گونه بیان می‌کند: «به نظر من درک توانایی‌های فکری‌تان، یا استفاده از مکانیسم‌هایی برای تفکر متفاوت، می‌تواند ارزشمندترینِ مهارت‌ باشد. در آینده توانایی یک فرد در زمینه داشتن تفکری متفاوت و بهره‌وری از این تفکر(چه مصرف‌کننده خوب از شما بسازد چه سازنده خوب) بیش‌ترین اهمیت را خواهد داشت.»

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

  دسترسی فعلی شما اجازه مشاهده نظرات تحت این بخش را نمی دهد

logo-samandehi

treebottom

address    سعادت آبادبلوار پیام | میدان بهرود خیابان عابدی | پلاک ۳  | واحد ۳

tel    ۶۳ ۲۴ ۱۱ ۲۲