aaalafkherstext

ورود
x
یا
x
ثبت
x

یا

مطلب ویژه دوران کرونا: تغییر نگاه سنتی به روش‌های کاری

(زمان خواندن: 3 - 6 دقیقه)

ویروس کرونا یک تهدید جدی برای سلامت جامعه تلقی می‌شود؛ اما یک امتیاز بزرگ نیز به دنبال داشته است: به ما این شانس را داده تا درباره نحوه سازمان‌دهی به کار و پیش‌برد سیاست‌های شغلی‌مان، به شیوه‌های جدیدتر فکر کنیم.

جنبه‌های مثبت و منفی دورکاری

دو روی یک سکه؛ جنبه‌های مثبت و منفی دورکاری

کارخانجات و ادارات جهت مراقبت از حال کارکنان‌شان از آن‌هاخواسته‌اند تا از خانه کار کنند. تحقیقات نشان می‌دهند که اگر سیاست‌های اجرایی کارفرمایان نسبت به زمان و کار کارمندان‌شان انعطاف‌ بیش‌تری به خود بگیرد، یعنی به طوری که کارمندان بتوانند بر زمان، مکان و چگونگی کار خود نظارت داشته باشند، نه‌تنها صدمه‌ای به عملکرد تجارت‌شان وارد نخواهد شد، بلکه حتی سبب کاهش استرس، و افزایش رضایت کارکنانی می‌شوند که میل به استعفا دارند.

شرایط امروز برخی صنایع را وادار کرده تا در مورد زمان‌بندی‌‌های مربوط به دورکاری‌، کوتاه بیایند؛ امری که سبب کاهش ساعت کاری نیز شده است. اگرچه اغلب این اتفاقات به صورت توافقی انجام شده است اما دربسیاری از مواقع، کارمندان برای دورکاری ابتدا به اجازه کارفرمایان احتیاج دارند. اغلب کارمندان مشاغل مختلف موظفند تا در محل کار خود حضور داشته باشند، حتی اگر در خانه نیز بتوانند به صورت ۲۴ ساعته در دسترس باشند و امکان دورکاری برایشان فراهم باشد.

برای آن دسته از افرادی که به دنبال کار در زمان‌ و مکان‌های مختلفند، دورکاری، معمولا پیامدهای شغلی منفی به بار می‌‌آورد. این امر ممکن است به عملکرد ضعیف، ترفیع‌ کم‌تر و سرعت کندتر افزایش درآمد آن‌هاختم شود. هم‌چنین چون زن‌ها و خصوصا مادرها بیش‌تر از باقی افراد تقاضای دورکاری دارند، تبعیض جنسیتی نیز مزید بر علت می‌شود یعنی ممکن است با توجه به تقاضای بیشتر زنان برای دورکاری، عرصه برای مردان تنگ‌تر و امکان کمتری برای دورکاری برایشان فراهم شود. درخواست مزایای شغلی یا حقوق بیشتر برای بسیاری از کارمندان کار ساده ای نیست،دورکاری ممکن است برای ایندسته ازکارمندان که خواهان بازنگری در مزایای شغلی‌شان هستند چالش بزرگی ایجاد کرده ومانع از درخواست‌شان شود.

درکنار جنبه های مثبت و منفی، کرونا وارد صحنه شد و ناگهان موضوع دورکاری کارمندان را برای کارفرمایان جالب و جدی کرد. این امر برای بسیاری از کارکنان و کارفرمایان به منزله تنها راه کسب درآمد در این مدت است.راهی که در عین بی توجهی در گذشته، اکنون در کل دنیا مورد توجه و اهمیت قرار گرفته است.

دورکاری به دلیل حواس‌پرتی کمتر بازده بیشتری داشته است

نتایج جالب مطالعات سایت fortune از فواید دورکاری

وب‌سایت «فورچون» مطالعاتی را طی دوره پنج ساله در بخش آی‌تی ۵۰۰ شرکتی که به کارمندان‌شان اجازه دورکاری می‌دادند، انجام داد.  نتیجه این شد که سازمان‌های مختلف از این رویکرد جدید پیامدهای مثبتی کسب خواهند کرد. یعنی کارمندان‌شان کنترل بیش‌تری در ساعات کاری‌شان داشته و سرپرستان آن‌هانیز پشتیبانی‌های خود از زندگی شخصی کارمندان را بهبود می‌بخشیدند.

سایت فورچون برای انجام این تحقیقات، به صورت رندم ۵۶ تیم را در این شرکت‌ها به دو گروه تقسیم کرد: به «گروه تجربی» آزادی عمل وسیع‌تر نسبت به زمان و محیط کار داده شد؛ هم‌چنین به همراه سرپرستی که بتواند این روش‌های جدید کاری را برای آن‌هاپشتیبانی کنند؛ و «گروه نظارتی» که کار خود را با روال سابق ادامه دادند. نتایج این مطالعات نشان داد رفتار شغلی آن گروهی که زمان‌بندی کارشان در دست خود بود از نظر مدیران بسیاری عادی و کامل بوده است.

کارمندان دورکار استرس کمتری داشتند، پرانرژ‌ی‌تر بوده‌اند و حس بهتری نسبت به خود داشته‌اند. حواس‌پرتی‌های کم‌تر موجود در خانه نسبت به محل کار باعث شد تا کارمندان دورکار بازده کاری و تمرکز بالاتر داشته، کنترل امور را بر دست گرفته و خلاق باشند. با بهره‌گیری از مزایای دورکاری، آتش دلخوری‌ها خاموش شد و سطح رضایت شغلی بالاتر رفت. تیم‌های کاری تمرکز خود را بر نتایج ارزشمند گذاشته‌اند و ‌از عادات بی‌ارزش (مثلا صحبت‌ها و ملاقات‌های غیرضروری) خلاص شدند، که افزایش چشم‌گیری در عملکرد آن‌هابه وجود آورد. این گروه‌ سپس روش‌های ارتباطی مختلفی را ترتیب داده‌اند که برای کارشان مؤثر و کافی بود و هم‌چنین‌ زمان‌بندی کار در کنار زندگی شخصی با خانواده‌شان را برآن‌هامهیا می‌ساخت.

آن زمانی که در هنگام کار به استرس و معمولا ارتباطات بیهوده هدر می‌رفت، تبدیل به تایمی شد که برای انجام وظایف شغلی، اهداف شخصی، و یا تمرکز بر کار می‌گذشت. هم‌چنین با افزایش سطح رضایت شغلی کارمندان، آن‌هانیز کم‌تر به فکر استعفا یا مشاغل دیگر می‌افتادند.

گویا باید به این نوع پوشش عادت کنیم

کرونا و چالش هایی فراتر از سلامتی

مسلما کرونا چالش‌هایی فراتر از نگرانی‌های جدی سلامت به همراه خواهد داشت. کارمندان مجبور به خانه‌نشینی شده‌اند و امکان دارد مثل گذشته حس کنترل بر تصمیمات شغلی را نداشته باشند. مدارس تعطیل‌اند؛ بسیاری از کارکنان می‌بایست به فکر چسبیدن به کار خود برای تأمین نیازهای خانواده‌شان باشند. هم‌چنین هنوز هم تعداد زیادی شغل هست که نیاز به حضور فیزیکی کارکنانش دارند؛ برای مثال کادر پزشکی، و کارگران خدماتی با حقوق پایین. برخی از شرکت‌های خصوصی در صورت عدم حضور کارکنان‌شان در محیط کار، به آن‌هاپول نمی‌دهند؛ که یعنی آن‌ها با ماندن در خانه، بی‌پول می‌شوند. به علاوه، اگر باقی کمپانی‌ها شیفت‌های کاری را کنسل کنند، یا به علت کاهش تعداد مشتری، کارگران خدماتی خود را به خانه بفرستند، این کارگران و خانواده‌شان نیز با مشکلات مالی روبه‌رو خواهند شد.

اما از طرفی بسیاری از کارها را می‌توان از طریق دورکاری انجام داد. بحران ویروس کرونا شاید تلنگری باشد تا شرکت‌ها از شر سیاست‌ها و تمهیدات کهنه خود خلاص شوند، و به این درک برسند که شیوه کاری متفاوت، می‌تواند برای تمام افراد مجموعه سودمند باشد.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

  دسترسی فعلی شما اجازه مشاهده نظرات تحت این بخش را نمی دهد

logo-samandehi

treebottom

address    سعادت آبادبلوار پیام | میدان بهرود خیابان عابدی | پلاک ۳  | واحد ۳

tel    ۶۳ ۲۴ ۱۱ ۲۲