aaalafkherstext

ورود
x
یا
x
ثبت
x

یا

راز داشتن زندگی مرفه چیست؟

(زمان خواندن: 2 - 4 دقیقه)

برای رسیدن به هر آرزویی، انجام دادن کارهایی ساده که معمولاً مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند، به‌تنهایی کافیست. راه رسیدن به ثروت بسیار ساده است؛ ولی این سادگی به معنای آسان بودن نیست!

bigstock-image-of-business-woman-holdin-43989976.jpg

راز داشتن زندگی مرفه چیست؟

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که لابه‌لای آرزوهایتان، داشتن زندگی مرفه نیز به چشم می‌خورد، قطعاً بهترین مخاطب این یاداشت هستید. البته اگر برای رسیدن به آرزوهایتان به رویاپردازی، جادو و سحر و حتی خیالبافی متوسل می‌شوید باید به شما بگوییم که ما فارغ از قضاوت، در این متن درمورد خرافاتی بودن نیز صحبت خواهیم کرد. همهٔ ما گاهی درمورد آرزوهای دورودرازمان خیالبافی کرده‌ایم یا دست به دامن خرافات شده‌ایم؛ اما هرچه زمان بیشتری را هدر بدهیم، بیشتر متوجه خواهیم شد که به جای خیالبافی و خرافه‌پردازی، برای رسیدن به هر آرزویی، انجام کارهایی ساده که معمولاً مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند، به‌تنهایی کافی‌ست. کارهایی ساده اما در راستای آرزویی که در سر داریم. به مثال‌های زیر دقت کنید:
- برای تناسب اندام، تغذیۀ مناسب و ورزش مداوم لازم است.
- برای منظم بودن، کافی‌ست هر چیز را سر جایش گذاشت.
- برای مدیرت زمان، کارها را باید به ترتیب اولویت انجام داد.
- برای نوشتن رمان، روزانه باید چند صفحۀ جدید نوشت.

این باید‌ها غیر قابل تغییر هستند و شاید در ابتدا سخت به نظر برسند؛ اماعمل کردن به آن‌ها گامی جدی و مهم در تبدیل شدن رویاهای ما به واقعیت است. همچنین شما می‌توانید با افرادی که آرزوی شما برایشان محقق شده گفت‌وگو کنید. این افراد قبلاً راه موفقیت را پیموده‌اند و معمولاً سرشار از ایده‌ها و تجربه‌های شگفت‌انگیز هستند. در مورد مثال‌های بالا کمی فکر کنید و ببینید که برای نویسنده شدن می‌توان از کتاب‌های نویسندگان محبوب کمک گرفت یا مثلا قبل از شروع بدنسازی، با مربیان حرفه‌ای مشورت کرد. حتی در مورد بدهکاری نیز می‌توان با دوستانی که قبلا در این شرایط بوده‌اند صحبت کرد.

self-esteem-1800x1248.jpg

راه رسیدن به استقلال مالی چیست؟

دو سال پیش کتابی پرفروش از یکی از میلیونرهای موفق، وارن بافت، به دستمان رسید که در عین جذاب بودن، نکات زیادی برای یاد گرفتن از سومین مرد ثروتمند جهان ارائه می‌کرد. آن‌زمان دوستان ما با استفاده از تجربیات و درایت نویسندۀ آن کتاب توانستند سرمایه‌گذاری‌های موفق‌تر و مدیریت مالی بهتری داشته باشند؛ اما این راهکار یعنی استفاده از تجربیات میلیونرهای معروف، همیشه و در مورد همه افراد عملی نیست؛ زیرا شرایط زندگی افراد مختلف با هم فرق دارد. بنابراین راه بهتر این است که ببینیم کدام‌یک از تجربیات میلیونرهای موفق در زندگی افراد معمولی به درد خورده‌اند.
به این منظور، به‌صورت رندوم از ۳۶ نفر از کسانی که دارای استقلال مالی هستند، سوالات زیر پرسیده شد:
- چه چیزی باعث شد به فکر پولدار شدن بیفتید؟
- به‌نظر شما مهم‌ترین کارهایی که باید در این راستا انجام شوند چیست؟
به طور خلاصه از بین آن‌ها، ۱۱ نفر به اهمیت حساب پس‌انداز، ۱۰ نفر به یکی بودن دخل‌و‌خرج، ۷ نفر به نادیده گرفتن حرف مردم و متفاوت زندگی کردن، ۶ نفر به کمتر خرج کردن مخصوصاً در خرید اقلام بزرگ و ۲ نفر به داشتن درآمد بالا اشاره کردند. به عبارت دیگر اگر از افراد موفق در مسائل مالی از راز موفقیت‌شان بپرسیم، نیمی از آن‌ها به کاهش هزینه‌ها و نیمی دیگر به تغییر سبک زندگی و همراهی نکردن با بقیه اشاره می‌کنند.

resize-happy-senior-couple-taking-financial-advice-at-hn35emk.jpg

راز یک زندگی موفق

این دو ایده را با هم ترکیب کنید تا به دستورالعملی بی‌نظیر برای پولدار شدن برسید: برای رسیدن به اهداف‌تان نیمی از درآمد‌تان را پس‌انداز کنید. رازی که دنبالش بودید همین است! شاید هنوز هم فکر کنید که پولدار شدن، باید مسیر پیچیده‌تری داشته باشد. ولی این‌گونه نیست. تمام نویسندگان مسائل مالی می‌گویند که راه رسیدن به ثروت بسیار ساده است. ولی این سادگی به معنای آسان بودن نیست!
تمام تلاش ما این است که همین دو راهکار ساده را به شما بیاموزیم و به همین خاطر است که تاکید می‌کنیم اهداف‌تان را بنویسید و بدانید که برای رسیدن به آن‌ها هیچ چیز به اندازۀ افزایش نرخ پس‌انداز اهمیت ندارد. پس فهمیدیم که هیچ جادویی وجود ندارد و برای رسیدن به استقلال مالی بدون هدر دادن وقت فقط باید این دو مسیر را پیش گرفت.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

  دسترسی فعلی شما اجازه مشاهده نظرات تحت این بخش را نمی دهد

logo-samandehi

treebottom

address    سعادت آبادبلوار پیام | میدان بهرود خیابان عابدی | پلاک ۳  | واحد ۳

tel    ۶۳ ۲۴ ۱۱ ۲۲