aaalafkherstext

ورود
x
یا
x
ثبت
x

یا

حقوق پیشنهادی خود را چگونه مطرح کنیم؟

(زمان خواندن: 4 - 7 دقیقه)

پیدا کردن شغل یکی از دغدغه‌های مهم همۀ جوانان است. فرض کنید شما پس از چند ماه جست‌وجو و ده‌ها بار تلفن کردن بالاخره یک موقعیت شغلی مناسب پیدا می‌کنید. در جلسۀ نهایی پیش از استخدام، کارفرما دربار‌ه‌ی حقوق درخواستی‌تان از شما سؤال می‌کند. قبلاً به این موضوع فکر نکرده‌اید و برای همین ذهنتان خالی است. در نهایت، فکر می‌کنید اگر رقم پایینی را پیشنهاد بدهید شانستان برای گرفتن کار بیشتر می‌شود. اشتباه فکر می‌کنید. شک نکنید حقوق درخواستی شما می‌تواند بختتان را برای استخدام شدن زیاد کند یا از بین ببرد.

مذاکره درمورد حقوق درخواستی

معمولاً یکی از چالش‌های سخت کارمندان در ایران نداشتن صراحت برای مطرح کردن رقم پیشنهادی حقوق است. شاید شما در ذهنتان می‌دانید که چه رقمی برای شما مناسب است؛ اما برای بیان آن دچار رودربایستی می‌شوید. با این حال، ناگزیر خواهید بود با این چالش سخت مواجه شوید.

درخواست حقوق زیاد بدون این‌که درباره‌اش مذاکرده کنید یا استطاعت کارفرما را در نظر بگیرید، تلاش‌هایتان را برای کار پیدا کردن هدر خواهد داد. همچنین، پیشنهاد رقم کم هم ممکن است موجب شود کارفرما حس کند که ارزش شما و در واقع، توانایی‌هایتان کم و محدود است. پس راه‌حل چیست؟ شما باید تا اندازه‌ای که امکان دارد رقم حقوقتان را بالا ببرید؛ اما تا حدی که غیر از شما، کارفرما هم احساس خوبی به آن داشته باشد. البته، نمی‌توانید درخواست حقوق بالایی داشته باشید؛ اما، به همان اندازه، برای محل کارتان مفید نباشید.

خبر خوب این‌که آموزش‌های زیادی برای اینکه در محل کارتان مفید و ارزش‌آفرین باشید وجود دارد - باید کارهای مناسب خودتان را در جای درست انجام دهید تا پیشرفت کنید - که در مطالب بعدی به آن خواهیم پرداخت.

 

دستاوردهایتان را مستند کنید

برای ورود به یک مصاحبۀ کاری باید روی توانمندی‌های خود حساب باز کنید. هرقدر بهره‌وری بیشتری داشته باشید توانایی‌تان برای درخواست افزایش حقوقتان بیشتر خواهد بود. در مطلب جداگانه‌ای راهکارهای افزایش کارآمدی تشریح خواهد شد. اما در ادامه خواهیم گفت که چگونه می‌توان در موضوع حقوق، مذاکرۀ موفقی با کارفرما داشت.

یک راه معمول شرکت‌ها برای انتخاب کارمندانشان در فرایند استخدام، بررسی رزومه است. اما یک راز مهم وجود دارد: رزومه تنها راهی نیست که شما می‌توانید توانایی‌هایتان را نمایش دهید.

برای این‌که یک حقوق بالا پیشنهاد دهید، باید خیلی از کارهایی را که دوست ندارید انجام بدهید. البته تا زمانی که شما به‌طور مداوم روی توانایی‌های شخصی‌تان سرمایه‌گذاری می‌کنید، می‌توانید اوضاع را عوض کنید؛ اما به شرط نمایش دادن همیشگی این توانایی‌ها. یک روش خوب برای این کار، این است که وبسایت شخصی خودتان را داشته باشید. آدرس وبسایت‌تان را نام و نام خانوادگی‌تان قرار دهید؛ ولی اگر شخصی قبلاً آن دامنه را خریده، خلاقیت به خرج دهید و آدرس دیگری را که به‌نوعی با شما مرتبط باشد، انتخاب کنید.

امروزه، دیگر ساختن وبسایت کار ساده‌ای است. می‌توانید در وبسایت‌تان محتوای مخصوص به خودتان را تولید کنید. مثلاً اگر شغلتان توسعه‌دهندۀ برنامه‌های موبایلی است، می‌توانید لینک دسترسی به آن‌ها را در وبسایت‌تان قرار دهید.

زمانی که برای مصاحبه رفته‌اید، برای نمایش دستاوردهای‌تان به وبسایت‌تان ارجاع بدهید. دستاوردهایی که داشته‌اید به شما کمک می‌کند حقوق پیشنهادی‌تان را توجیه کنید. بیشتر افراد این کار را نمی‌کنند؛ به همین دلیل، شانس شما برای این‌که کارفرمایان استخدامتان کنند، بیشتر خواهد بود.

حقیقت این است که کارفرماهای برجسته بیشتر نگران مهارت‌ها و ارزش‌آفرینی شما برای شرکتشان هستند؛ آن‌ها می‌دانند که داشتن یک کارمند خوب نوعی سرمایه‌گذاری است

مصاحبه را با گفتن رقم حقوق درخواستی‌تان شروع نکنید

در مصاحبه، خیلی زود دربارۀ حقوق صحبت نکنید؛ اما اگر کارفرما در آغاز مصاحبه، از حقوق شما صحبت کرد، صحبت را به سمت دیگری منحرف کنید. به او بگویید مایلید ابتدا دربارۀ نقشی که قرار است به عهده بگیرید، بیشتر بدانید. به احتمال زیاد کارفرمایان این گفته را قبول می‌کنند و مصاحبه ادامه پیدا می‌کند؛ اما اگر اصرار داشتند، محدوده‌ای را که رقم درخواستی‌تان در آن قرار دارد، بگویید.

حقیقت این است که کارفرماهای برجسته بیشتر نگران مهارت‌ها و ارزش‌آوری شما برای شرکتشان هستند. آن‌ها می‌دانند که داشتن یک کارمند خوب نوعی سرمایه‌گذاری است، کارمند خوب می‌تواند بیشتر از حقوقش برای آن‌ها سود بیارود.

یادتان باشد که مصاحبۀ کاری فقط برای کارفرما مهم نیست و یک طرف آن شما هستید. اگر دیدید که کارفرما بیش از شما به صحبت کردن راجع‌به حقوقتان علاقه‌مند است، بدانید که این نشانۀ خوبی نیست. سؤال راجع‌به دستمزد وسیلۀ خوبی است که در مصاحبه بفهمید آن شرکت برای شما هم ارزش‌آورست یا نه.

توانایی و مهارت موثر درمذاکره

چه میزان حقوق پیشنهاد دهیم؟

تحقیق کنید در زمینۀ ‌شغلی شما به‌طور متوسط، حقوق و پاداش چقدر است. برای کار شما به‌طور متوسط چه میزان حقوق پرداخت می‌شود. می‌توانید از حساب لینکداین شرکت‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر استفاده کنید. با اطلاعاتی که به‌دست آورده‌اید تصمیم آگاهانه‌تری دربارۀ حقوق درخواستی‌تان بگیرید؛ اما لزومی ندارد که حتماً به مقدار متوسط حقوق شغلتان بسنده کنید. شرکت‌ها معمولاً برای ارزش‌آوری بیشتر، بیشتر پرداخت می‌کنند.

شرکت‌های بزرگ اغلب بیشتر از شرکت‌های کوچک حقوق می‌دهند. همیشه، از کارفرما، درخواست حقوقی بالاتر از حقوقی که دلخواهتان است، کنید. کارفرماها معمولاً پیشنهاد اولیۀ شما را نمی‌پذیرند. در واقع، محدوده‌ای از حقوق را درخواست کنید که اجازه بدهد شما و کارفرما به‌قدر کافی دربارۀ آن مذاکره کنید.

درخواست حقوقی که سزاوارش هستید، یک هنر است. شما باید به‌طور مداوم روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید تا گزینه‌ای با ارزش باشید؛ اما این کافی نیست.

 درخواست حقوق زیاد بدون این‌که درباره‌اش مذاکره کنید یا استطاعت کارفرما را در نظر بگیرید، تلاش‌هایتان را برای کار پیدا کردن هدر خواهد داد

مذاکره‌کنندۀ خوبی باشید

درخواست حقوقی که سزاوارش هستید، یک هنر است. شما باید به‌طور مداوم روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید تا گزینه‌ای با ارزش باشید و دستتان برای درخواست حقوقی که شایستۀ آن هستید باز باشد؛ اما این کافی نیست. شما باید در عین حال، یک مذاکره‌کنندۀ خیلی خوب هم باشید.

تصور کنید حقوق بالایی خواسته‌اید؛ چون ارزش فراوانی برای سازمان می‌آورید و کارفرما هم مایل است که این رقم را پرداخت کند. شگفت‌انگیز نیست؟

بیشتر افراد به رقم میانگین حقوق راضی می‌شوند؛ چون اعتمادبه‌نفس کافی دربارۀ چیزهایی که قرار است عرضه کنند، ندارند. بیشتر افراد روی خوشان سرمایه‌گذاری نمی‌کنند؛ چون به‌اندازۀ کافی به خودشان زمان اختصاص نمی‌دهند. اما شما این‌طور نیستید.

باید بدانید که سزاوار حقوق و مزایای خوب هستید، می‌خواهید توانایی‌هایتان را در کار نشان دهید و مهم‌ترین ویژگی شما این نیست که حقوق بالایی می‌خواهید؛ بلکه توانمندی‌هایتان است. همین توانمندی‌ها دست شما را برای درخواست حقوق بالاتر باز می گذارد.

و در آخر

باید آنچه موجب موفقیت در شغلتان می‌شود پیدا کنید. روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید، فنون مذاکره را یاد بگیرید و تحقیق کنید. دفعۀ بعدی که از شما دربارۀ حقوق درخواستی‌تان سؤال شد لکنت نمی‌گیرید. مهارت‌هایتان را با اعتمادبه‌نفس نشان می‌دهید و حقوقی را که سزاوارش هستید، دریافت می‌کنید. حالا دیگر چه چیزی می‌تواند شما را به عقب برگرداند؟

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

  دسترسی فعلی شما اجازه مشاهده نظرات تحت این بخش را نمی دهد

logo-samandehi

treebottom

address    سعادت آبادبلوار پیام | میدان بهرود خیابان عابدی | پلاک ۳  | واحد ۳

tel    ۶۳ ۲۴ ۱۱ ۲۲