aaalafkherstext

ورود
x
یا
x
ثبت
x

یا

چه کار کنیم تا هشت‌مان گروه نه‌مان نباشد؟

(زمان خواندن: 3 - 5 دقیقه)

بسیاری از شما شاید بارها به افزایش دادن درآمدتان فکر کرده باشید. این طبیعی است. شما نیاز دارید تا با افزایش درآمد کیفیت زندگی‌تان را بالا ببرید؛ اما آیا افزایش درآمد به‌راحتی اتفاق می‌افتد؟ قطعاً پاسخ خیر است. این کار راحتی نیست. در زندگی گاهی اوقات اتفاقاتی رخ می‌دهد که به هیچ عنوان انتظار آن را ندارید. به همین خاطر است که وارن بافت (سرمایه‌گذار برجسته‌ی جهانی) گفته است: «هیچ‌وقت روی یک منبع درآمد تکیه نکنید، هر چیزی ممکن است، اتفاقات خوب و بد وجود دارد و شما باید برای آن همیشه آماده باشید.»

توماس سی. کارلی؛ نویسنده کتاب عادت‌های ثروتمندان

داشتن چندین منبع درآمدی، استرس ناشی از تکیه بر یک منبع درآمد را به میزان زیادی کاهش می‌دهد. اگر یکی از منابع از دست برود، نگران نخواهید بود که از کجا هزینه‌ها را تأمین کنید، بلکه با خیال آسوده به فکر این خواهید بود که یک جایگزین برای منبع درآمد ازدست‌رفته به‌دست آورید.

تام کورلی در کتاب خود به نام «عادت‌های ثروتمندان»، عادت‌های روزانه‌ی موفقیت اشخاص ثروتمند، می گوید: ۶۵٪ میلیونرهای خودساخته سه منبع درآمد، ۴۵٪ میلیونرهای خودساخته چهار منبع درآمد و ۲۹٪ میلیونرهای خودساخته پنج منبع درآمد یا بیشتر دارند.

داشتن چند منبع درآمد چه تاثیراتی می‌تواند داشته باشد؟

پرداخت بدهی در ابتدا مشکل است اما در پایان کار راحتی‌تر می‌شود

پرداخت سریع‌تر بدهی

داشتن دو منبع درآمد به شما کمک می‌کند تا بدهی‌هایتان را زودتر و سریع‌تر پرداخت کنید. بدهی امری است که بسیاری از ما در پرداختش مشکل داریم. بعضی از مردم فقط می‌توانند حداقل اقساط بدهی را بپردازند درحالی‌که دیگران پول بیشتری درنمی‌آورند که به این میزان پرداختی اضافه کنند. این دقیقاً یکی از آنجاهایی است که داشتن دو درآمد به کمکتان می‌آید. به‌عنوان‌ مثال یکی از چک‌های حقوقتان می‌تواند برای اجاره یا رهن و آب، گاز و برق صرف شود. چک حقوق یا سایر درآمد‌هایتان می‌تواند برای پرداخت وام‌هایتان یا هر بدهی دیگری استفاده شود. انجام این کار می‌تواند بدهی شما را خیلی سریع‌تر برطرف کند.

پس‌انداز بیشتر

با داشتن دو درآمد باید بتوانید پول بیشتری پس‌انداز کنید. اگر در شرایطی هستید که بدهی ندارید، چک حقوق همسر شما می‌تواند مستقیماً به حساب پس‌انداز خانواده واریز شود. بسته به میزان دو درآمد، می‌توانید در زمان کوتاهی به‌اندازه‌ی هزینه‌ی شش یا هشت ماه زندگی‌تان پول پس‌انداز کنید.

سرمایه‌گذاری بیشتر

داشتن دو یا چند منبع درآمد علاوه بر اینکه امکان پس‌انداز بیشتر را برای شما مهیا می‌کند، به شما اجازه می‌دهد تا پول بیشتری هم سرمایه‌گذاری کنید. ازآنجایی‌که پول بیشتری درمی‌آورید، می‌توانید از وقتی‌که تنها یک منبع درآمد داشتید بیشتر خطر کنید. ازآنجایی‌که می‌توانید پول بیشتری سرمایه‌گذاری کنید، احتمال به دست آوردن سود بیشتر هم، بالا می‌رود. برای اینکه در این زمینه موفق عمل کنید و در بهترین و پر بازده‌ترین زمینه سرمایه گذاری کنید بهتر است از خدمات یک مشاور مالی کمک بگیرید.

در چه سنی به آرامش ذهنی می‌رسید؟

آرامش ذهنی

داشتن دو درآمد می‌تواند به شما کمک کند آرامش ذهنی داشته باشید. نداشتن پول یا کمبود آن در زندگی بسیاری از ما را مضطرب می‌کند و زمینه‌ساز اختلالات روحی بسیاری می‌شود. داشتن حداقل دو منبع درآمد باعث خوشحالی و آرامش بیشتر خواهد بود. چون در این صورت می‌دانیم پول کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی‌مان داریم و حتی می‌توانیم برای روز مبادا پس‌انداز کنیم.

این نکته اهمیت زیادی دارد که در برنامه‌ریزی مالی زندگی‌تان همان‌قدر که به صرفه‌جویی، پس‌انداز و بودجه‌بندی اهمیت می‌دهید به داشتن چند منبع درآمد هم فکر کنید و برای آن برنامه‌ریزی کنید؛ زیرا چیزی که شما را به استقلال مالی می‌رساند، داشتن درآمد کافی است.

یک نکته مهم

داشتن دو یا چند منبع درآمد را با چندشغله بودن اشتباه نگیرید. وقتی صحبت از چندشغله بودن می‌شود، ممکن است حضور فیزیکی شما در مکان‌های مختلف ضروری باشد، در این صورت احتمالاً شما لذتی از افزایش درآمد خود نبرید و این کار با گذشت زمان شما را خسته و دلزده کند. به فکر ارائه‌ی خدماتی باشید که نیاز به حضور مداوم شما نداشته باشد. برای این کار می‌توانید روی افزایش مهارت‌های خودتان سرمایه‌گذاری کنید و آموزش ببینید. می‌توانید در کنار شغل ثابتی که دارید با کمک مهارت‌هایتان یک منبع درآمدی مستقل داشته باشید.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

  دسترسی فعلی شما اجازه مشاهده نظرات تحت این بخش را نمی دهد

logo-samandehi

treebottom

address    سعادت آبادبلوار پیام | میدان بهرود خیابان عابدی | پلاک ۳  | واحد ۳

tel    ۶۳ ۲۴ ۱۱ ۲۲