ورود
x
یا
x
ثبت
x

یا

مدیر پول خود باشید: اجرایی کردن راهکارها

(زمان خواندن: 2 - 4 دقیقه)

شما می دانید که موفقیت اقتصادی نیازمند یادگیری مدیریت پول است. در بخش قبلی هم آموختید که یادگیری طرز استفاده از سیستم توزیع منابع مالی کلید مدیریت اقصادی است.

istock_000056212548_medium-1080.jpg

اتخاذ یک ذهنیت درست، جمع‌آوری اطلاعات لازم درباره دارایی­‌های شخصی، تنظیم کردن هزینه­‌ها در برنامه مخارج و نیز استفاده از یک سیستم شخصی تقسیم منابع مواردی بودند که پیشتربه آن‌ها پرداخته شد. کنار هم قرار دادن این‌ها ابزاری را برای شما فراهم می­کند که بتوانید مخارج‌تان را به طور فیزیکی مدیریت کنید.

با این‌که این مباحث، به‌خصوص مفهوم توزیع منابع مالی، ممکن است برای برخی از شما جدید به نظر برسند، هیچکدام­شان سخت نیستند. به‌هرحال مدیریت پول زمان می­برد و برای موفق شدن باید صبور بود و پشتکار داشت.

حالا زمان آن رسیده است که مراحل مختلف را کنار هم قرار دهید و بر روی نتیجه متمرکز شوید.

102315135-171628332.1910x1000-1080.jpg

صبر و پشتکار،قانون نانوشته در باره پول

یکی از قوانین نانوشته درباره پول، قانونی است به نام «صبر و پشتکار». این قاعده می­گوید: یادگیری و به‌کارگیری مهارت­های مورد نیاز برای موفقیت مالی در حقیقت سخت نیست و هرکس بخواهد می­تواند آن را انجام دهد. متاسفانه افراد کمی این دو فاکتور مهم را دارند، اما به‌هرحال اگر بخواهید موفق شوید باید این توانمندی‌ها را در خود پرورش دهید.

به‌عنوان نمونه، برای رسیدن به یک برنامه مخارج که بتوان با آن زندگی کرد، بایستی ماه­ها زمان بگذارید تا بفهمید پول‌تان دقیقا کجا می­رود.

به محض این‌که همه این کارها را درست انجام دهید، نتایجش را خواهید دید. بدهی­ کارت­های اعتباری و وام­های شخصی با استفاده از این فرآیند حذف می­شوند. آرامش ذهنی که در نتیجه پرداخت قبض­ها نصیب‌تان خواهد شد به همه این­ها می­ارزد.

اما حتی رسیدن به همین مرحله هم صبر و پشتکار می خواهد، چرا که این پروسه در ابتدا آهسته و آرام به نظر می­آید؛ هر چند سرعت گرفتن آن در آینده، پایبند بودن شما به قواعدش را آسان­تر خواهد کرد.

shutterstock_94228756_3.jpg

چگونه به برنامه مالی خود پای‌بند باشیم؟

خب، حالا باید از خودتان بپرسید آیا راهی هست که شما را در پایبندی طولانی‌مدت به این پروسه یاری کند؟ پاسخ ساده است: بله!

اول از همه باید در ذهن خود بپذیرید که هر کس توانایی انجام مقدار مشخصی کار در زمان محدود را دارد، پس طول کشیدن این فرآیند طبیعی است. اما باید این تصویر ذهنی را شخصا و با میل خود بپذیرید تا موثر باشد.

دوم این‌که ابتدای هر ماه، یک زمان مشخص برای مرور، ارزیابی و اصلاح برنامه خود قرار دهید.

  • در این زمان باید ارزش خالص خود را محاسبه کنید، تا بدانید از ماه قبل تا این ماه چه مسیری را طی کرده‌اید.
  • هم‌چنین باید از مرتب بودن و کارکرد برنامه مخارج و سیستم توزیع درآمد خود مطمئن شوید؛ ممکن است نیاز باشد برخی موارد را افزایش یا کاهش دهید.
  • این زمان شامل فکر کردن درباره راه‌های افزایش درآمد و یا کاهش هزینه‌ها نیز می شود. به یاد داشته باشید که این کار در اصل یک جلسه ماهانه اقتصادی به حساب می آید.
  • جلسه شما گاهی شاید شامل بیش‌تر از یک نفر باشد. برای مثال اگر متاهل‌اید، خیلی از مخارج مشترک خواهد بود.
  • در صورت داشتن فرزند، برخی از آیتم‌ها مربوط به تمام خانواده است. پس به یکدیگر اجازه اظهار نظر داده و اختلافات را برطرف کنید.

همیشه و پیش از هر چیزی، تمرکز خود را روی هماهنگ کردن برنامه مخارج­تان با سیستم توزیع منابع و کارهایی که انجام می­دهید، بگذارید.

skynews.img.1200.745-1080.jpg

بعد از مدیریت پول، وضعیت مالی خود را بهبود دهید

به محض این‌که موفق شدید کنترل پول‌تان را در دست بگیرید و برنامه مدیریت مالی خود را پیاده کنید، به دنبال راه­های جدید برای بهبود وضعیت مالی خود بگردید. هر زمان که به این مرحله برسید، یعنی در مسیر درستی گام برمی­دارید. درواقع سیستم مدیریت اقتصادی شما مقدمه و پیش زمینه این است که بتوانید در مراحل بعدی برنامه ریزی مالی تان، راه هایی را برای خود پیش بینی کنید تا وضعیت اقتصادی خود را بهبود دهید و به سایر اهداف مالی‌تان دست پیدا کنید.

یادگیری و به‌کارگیری مهارت­‌های مورد نیاز برای موفقیت مالی در حقیقت سخت نیست و هرکس بخواهد می­‌تواند آن را انجام دهد. آن چیزی که اهمیت دارد «صبر و پشتکار داشتن» شما در اجرایی کردن برنامه‌های مالی‌تان است.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

  دسترسی فعلی شما اجازه مشاهده نظرات تحت این بخش را نمی دهد

علف خرس در شبکه‌های اجتماعی

Aparat 50instagram 50Telegram 50Twitter 50Virgool 50YouTube 50

نمادها

logo-samandehi

تماس با ما

آدرس : شهرک مخابرات، میدان بهرود، خیابان عابدی، پلاک ۳، طبقه دوم، واحد ۳
۲۲۱۱۲۴۶۳
عضویت
تماس با ما